Trnovit put do prve radosti za „studente“

Teže nego što su to očekivali, igrači kragujevačkog Ekonomca došli su do svog prvog trijumfa u novoj sezoni Prve futsal lige Srbije i to u duelu sa povratnikom u najviši rang takmičenja, niškim Vinter sportom – 5:2 (1:1).

Da put do prvih prvenstvenih bodova neće biti nimalo lak za popularne „studente“, videlo se već u 17. minutu, kada je Janjić preciznim udarcem iskosa sa desne strane primorao golmana Ekonomca Milanovića na kapitulaciju. Odgovor je stigao samo dva minuta kasnije od strane Digića, koji je znalački kaznio kardinalnu grešku gostujućih igrača, pa se tako na odmor ipak otišlo sa „pata kartama“ – 1:1.

Početak drugog poluvremena donosi daleko angažovaniju igru izabranika trenera Vidana Bojovića. Ređale su se šanse pred gostujućim golom sve do 33. minuta i majstorije veterana Ivana Marinkovića, koji je kao u svojim najboljim igračkim danima presekao napad Nišlija na sredini terena i rezantnim udarcem obezbedio preokret i vođstvo domaćem timu (2:1).

Još radost igrača Ekonomca nije utihnula, a već je bilo 3:1. Rnić je izveo udarac iz ugla, a Stojčevski se vešto poklonio za kapital „studenata“ od dva gola prednosti. Bio je to signal za goste da zaigraju sa nešto više rizika, tačnije sa igračem više u polju umesto golmana, što im se ubrzo isplatilo nakon što je Marjanović uz dosta sreće uspeo da prevari Milanovića. Međutim, već u prvoj akciji po polasku sa centra Kragujevčani vraćaju suficit od dva gola zahvaljujući Stojčevskom, da bi sve dileme po pitanju pobednika otklonio iskusni Rnić, pogodivši nebranjenu mrežu Nišlija.

Usled obaveza futsal reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, naredni vikend biće neradan za prvoligaše. Takmičenje u elitnom rangu srpskog futsala nastavlja se 24. septembra, kada će Ekonomc izaći na megdan beogradskom FON-u.

EKONOMAC – VINTER SPORT 5:2 (1:1)

КRAGUJEVAC
„Jezero“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Rabrenović i Lazarević (obojica iz Beograda).
Strelci: 0:1 Janjić u 17, 1:1 Digić u 19, 2:1 Marinković u 33, 3:1 Stojčevski u 33, 3:2 Rakić (autogol) u 38, 4:2 Stojčevski u 39, 5:2 Rnić u 39.minutu.
Žuti kartoni: Rakić (Ekonomac), Stevanović (Vinter sport).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 5 (3-2), Vinter sport 7 (5-2).

EКONOMAC: MILANOVIĆ, MILIVOJEVIĆ , RNIĆ, STOJČEVSКI, DIGIĆ , Đurović, Dedinac, Rakić, Pecić, Nedeljković, M. Stojanović, A. Stojanović, Marinković, Tadić.

VINTER SPORT: ĐORĐEVIĆ, RISTIĆ , RADENКOVIĆ, STEVANOVIĆ, MARJANOVIĆ, Čudić, Bajkanović , Mandić, Ilić, Janjić.