Šumadiji ne ide, pa ne ide

Fudbaleri Josanice i Sumadije, za 8.10.2016(1)
Fudbaleri Jošanice i Šumadije 1903 (crni dresovi) želeli su pobedu, ali su gosti odneli bodove

Ni posle devetog kola Srpske lige „Zapad“ ekipa Šumadije 1903 nije uspela da ostane neporažena na Bubnju. Danas je kragujevački srpskoligaš poražen sa minimalnih 0:1 od izuzetno motivisane Jošanice iz Novog Pazara, čime je sebi još više otežao položaj u borbi za opstanak u ligi.

Bio je ovo mali derbi ekipa sa začelja tabele u kojem domaći tim nije iskoristio prednost svog terena i još jednom je razočarao svoje navijače. Treba reći da je najstariji kragujevački klub u ovaj susret ušao pod velikim psihološkim opterećenjem, jer mu je bila neophodna pobeda kako bi se pomerio sa poslednjeg mesta. To se odrazilo i na igru, pa se dosta grešilo u prijemu i predaji lopte, bez pravih udaraca na gol protivnika.

Na drugoj strani, gosti iz Novog Pazara odigrali su čvrsto u odbrani i brzim kontranapadima u prvom poluvremenu pokušali su da reše utakmicu u svoju korist. U 25. minutu Sulejmanović ozbiljno pripretio, ali je golman Nemanja Nastić njegov udarac uspeo da zaustavi izbacivanjem lopte u korner. Nakon toga Bihorac je iz blizine loptu poslao pored stative.

Jedan od retkih šuteva na gol gostiju u 44. minutu uputio je Stefan Petrović, inače raniji igrač Radničkog 1923, ali je golman Jošanice Jasmin Koč bio na mestu i sprečio pogodak.

Nadmoćnija igra gostiju koji su diktirali tempo, krunisana je početkom drugog poluvremena i pogotkom. U 50. minutu, posle jednog kontranapada i gužve u kaznenom prostoru Šumadije 1903, šutirao je Mehmed Avdić, golman Nastić kratko odbio loptu, ali na njegovu nesreću ona je ponovo došla do istog igrača, koji iz drugog pokušaja trese mrežu Kragujevčana za 0:1, što je, kako se ispostavilo, bilo dovoljno i za pobedu.

Domaći tim je u drugom poluvremenu pokušavao udarcima sa distance i iz prekida da dođe do izjednačenja ili eventualnog preokreta, ali se još jednom videlo da Šumadiji ne ide, pa ne ide, i da ne može da postigne gol. U igri se osetio izostanak ofanzivnog veziste Strahinje Uroševića, kao i Aleksandra Marića, koji su bili nespremni i nisu ulazili u igru, iako su bili u protokolu, pa je trener Pantelić izvršio samo jednu izmenu, iako ekipi nije išlo.

Odbrana gostiju odigrala je sigurno i uspela da sačuva minimalnu prednost, pa je Jošanica zasluženo sa Bubnja odnela sva tri boda. Još jednom se pokazalo da i promena trenera nije donela ništa novo u igri srpskoligaša sa Bubnja.

ŠUMADIJA 1903 – JOŠANICA (Novi Pazar) 0:1 (0:0)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Nikola Đorđević (Aranđelovac).
Pomoćnici: Milorad Lekić (Aranđelovac), Slobodan Starčević (Gornji Milanovac).
Strelac: Avdić u 50. minutu.
Žuti kartoni: Nastić, Ljujić (Šumadija 1903), Hazirović, Avdić, Ibrahimović (Jošanica).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Ljujić, Knežević, Vlašić, Milutinović, Dobrić (Đorić), Vulić, Đurđević, Petrović, Todorović, Živadinović.

JOŠANICA: Koč, Miletić, Šarac, Ferizović, Hazirović, Lakota, Bihorac, Avdić (Župić), Mihajlović, Plojović (Ibrahimović), Sulejmanović.

Posle današnjeg poraza, sedmog u ovoj sezoni, srpskoligaš sa Bubnja ostaje prikovan na poslednjem mestu srpskoligaške tabele, sa svega četiri boda, i sve više gubi korak za ekipama koje se bore za opstanak u ligi.

U narednom kolu Šumadija 1903 gostuje u Topoli i sastaje se sa Karađorđem.