„Studentima“ brideli obrazi kraj Nišave

Potpuni debakl doživeo je kragujevački Ekonomac na gostovanju niškom Vintersportu u poslednjoj rundi prvog dela takmičenja u Prvoj futsal ligi Srbije – 0:6 (0:5). Bio je to treći poraz popularnih „studenata“ u poslednja četiri kola, koji će „prezimeti“ na sedmoj poziciji prvenstvene tabele.

Taman nakon što su prethodnog vikenda prijatno iznenadili svoje pristalice osvajanjem vrednog boda u duelu sa braniocem titule, ekipom Loznice Grad 2018, na parketu kragujevačkog „Jezera“, puleni trenera Vidana Bojovića sinoć su doživeli potpuni brodolom na gostovanju niškom Vintersportu, koga su, podsetimo, savladali u prvom ovosezonskom odmeravanju snaga sa 5:2.

Kragujevčani su samo u prvih sedam minuta utakmice primili tri gola. Mrežu „studenata“ tresli su Vladimir Ristić u 3, Petar Stevanović u 6. i Marko Ilić u 7. minutu. Do odlaska na odmor mladi golman Ekonomca Boško Đurović bio je primoran još dva puta da vadi loptu iz sopstvene mreže nakon udaraca Petra Marjanovića i dvostrukog strelca Marka Ilića. Poslednji ekser nekadašnjem šampionu države zakucao je Petar Marjanović svojim drugim pogotkom na meču u 39. minutu.

„Studenti“ prvi deo sezone u Prvoj futsal ligi Srbije završavaju na sedmoj poziciji sa samo dva boda više u odnosu na poslednjeplasiranu Ivanjicu, što znači da im na proleće predstoji grčevita borba za očuvanje prvoligaškog statusa.