Preokret u režiji Rakića i Milivojevića

Prvi „studentski derbi“ u ovoj sezoni između kragujevačkog Ekonomca i beogradskog FON-a obilovao je uzbuđenjima. Dva puta su Beograđani vodili, ali su bodovi na kraju ipak otišli za Kragujevac i to zahvaljujući Rakiću i Milivojeviću, čiji su golovi doneli preokret ekipi trenera Vidana Bojovića – 3:2 (0:1).

Ekonomac je na Banjicu stigao bez trojice prvotimaca, a tokom zagrevanja povredio se i prvi golman Nemanja Milanović. Uprkos svim nabrojenim pehovima, kragujevački „studenti“ uspeli su da hrabrom i borbenom igrom donesu sva tri boda sa ovog nimalo lakog gostovanja.

Dve neiskorišćene prilike Milivojevića na samom početku utakmice domaćin je kaznio u 15. minutu, kada je Pešić preciznim udarcem iskosa sa desne strane matirao Đurovića. Mogli su Beograđani vrlo brzo i do drugog pogotka, ali je Đurović osujetio pokušaj Petraševića, pa se na odmor ipak otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

Početak drugog poluvremena donosi znatno bolju i konkretniju igru Kragujevčana, koja je krunisana izjednačujućim pogotkom Stojčevskog nakon greške Pešića. Međutim, samo dva minuta kasnije Petrašević vraća rezultatsko preimućstvo domaćinu, pa su gosti ponovo bili primorani da jure zaostatak.

U narednim minutima ređale su se šanse pred golom ekipe FON-a, koja je uspešno odolevala sve do 31. minuta kada je Rakić doneo novo izjednačenje kragujevačkom timu. Za potpuni preokret pobrinuo se Milivojević pet minuta kasnije, kada je topovskim udarcem pocepao Josimovićevu mrežu. Prethodno je Đurović skinuo „zicer“ Laziću, a sjajno je odreagovao i nakon udarca Petraševića u samom finišu utakmice, čime je sebe svrstao među heroje druge pobede „studenata“ u tekućoj sezoni.

Sa šest osvojenih bodova nakon tri odigrana kola, Ekonomac se nalazi u grupi timova koji dele treće mesto na tabeli Prve futsal lige Srbije.

U sledećem kolu Kragujevčani će u nedelju, 1. oktobra, u hali „Jezero“ ugostiti ekipu Novog Sada, sa kojom su ne tako davno vodili žestoke bitke u drugoligaškoj konkurenciji.

FON BANJICA – EKONOMAC 2:3 (1:0)

BEOGRAD
SRC “Voždovac”.
Gledalaca: 200.
Sudije: Graovac (Ruma) i Papišta (S. Mitrovica).
Strelci: 1:0 Pešić u 15, 1:1 Stojčevski u 23, 2:1 Petrašević u 25, 2:2 Rakić u 31, 2:3 Milivojević u 36.minutu.
Žuti kartoni: Jovanović (FON Banjica) i Bojović (trener Ekonomca).
Nagomilavanje prekršaja: FON Banjica 4(1-3), Ekonomac 7(2-5).

FON BANJICA: JOSIMOVIĆ, KRASNIĆ, PETRAŠEVIĆ, LAZIĆ, PEŠIĆ, Sokić, Vasić, Krstić, Kalanović, Ljujić, O.Pajković, Šqukić, V.Pajković, Jovanović. Trener: Đorđe Pantelić.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, MILIVOJEVIĆ, RNIĆ, STOJČEVSKI, DIGIĆ, Milenković, Đurović, Dedinac, Rakić, Pecić, M. Stojanović, A. Stojanović, Marinković. Trener: Vidan Bojović.