„Studenti“ brojali do osam: Obrenovčani demolirani u „Jezeru“

Sjajan start drugog dela takmičenja u Prvoj futsal ligi Srbije za igrače kragujevačkog Ekonomca. Nakon pobede nad beogradskim FON-om i osvojenog boda na uvek neugodnom gostovanju u Novom Sadu, popularni „studenti“ sinoć su na parketu kragujevačkog „Jezera“ upisali najubedljviji trijumf u dosadašnjem delu prvenstva, deklasiravši obrenovački Palež sa čak 8:1 (2:0).

Prvi deo susreta nije nagovešavao ovako ubedljiv trijumf ekipe trenera Vidana Bojovića. Iskusni Nikola Rnić je u svom stilu, „bombom“ sa desetak metara udaljenosti, obezbedio domaćinu početni kapital u 4. minutu, da bi pred kraj prvog poluvremena Andreja Stojčevski prvim od svoja dva pogotka na utakmici udvostručio prednost kragujevačkog tima.

Nastavak utakmice donosi pravu kanonadu gola ekipe iz Obrenovca, koju je započeo Dragoljub Tadić, a nastavili Andreja Stojčevski, Dušan Rakić, Veljko Pantić i dvostruki strelac Stefan Đukić. Na drugoj strani, pogodak Luke Nedeljkovića bio je nedovoljan da se ublaži rezultatski debakl Obrenovčana, kojima tek predstoji grčevita borba za očuvanje prvoligaškog statusa.

„Studenti“ su se osvajanjem nova tri boda dodatno udaljili od zone ispadanja i trenutno su sedmi na tabeli sa 16 osvojenih bodova.

Ekonomac će i narednu prvenstvenu utakmicu odigrati pred svojom publikom, a protivnik će mu biti najbliži pratilac na tabeli, zrenjaninski SAS.