Vasić presudio bivšem klubu

Uvodnu rundu nove sezone Prve futsal lige Srbije obeležio je okršaj prošlogodišnjih finalista plej-ofa Loznice grad 2018 i Ekonomca u dvorani „Lagator“. Uspešniji su bili Lozničani, koji su pogocima bivšeg kapitena Ekonomca Kristijana Vasića došli do premijernog trijumfa – 2:1 (1:1).

Iako oslabljena neigranjem čak petorice standardnih prvotimaca, ekipa trenera Vidana Bojovića pružila je sasvim pristojan otpor aktuelnom šampionu države, koji je u novu sezonu ušao sa značajno izmenjenim sastavom i pod vođstvom novog trenera Ivana Božovića, koji je u periodu od 2004. do 2014. godine, dakle punih deset godina, sedeo na klupi najtrofejnijeg kluba u istoriji srpskog futsala.

Da neće biti lak plen šampionu države, Šumadinci su pokazali već na samom startu utakmice. U toku je bio 3. minut, kada je Marko Stojanović pogotkom krunisao akciju koju je započeo Tadić za početno vođstvo „studenata“.

Bio je to signal za domaćina da se prene i zaigra daleko angažovanije u nastavku utakmice. Posle par propuštenih prilika brazilskih internacionalaca Luiza Fernanda i Daniela de Suoze, doskorašnji kapiten Ekonomca Kristijan Vasić, koji je ovog leta prešao u redove srpskog šampiona, poravnao je rezultat u 9. minutu. Bio je to izuzetno snažan i precizan udarac pod prečku, koji golman Ekonomca Đurović nije mogao da zaustavi.

Do odlaska na odmor viđeno je još par solidnih prilika na obe strane, pa je tako Đurović skinuo zicer Radovanoviću, dok je na suprotnoj strani Milvojević uzdrmao okvir gola. Na pauzu se, ipak, otišlo sa nerešenim ishodom, da bi na samom startu drugog poluvremena domaćin preokrenuo rezultat i to na prilično bizaran način. Kristijan Vasić je posle kornera iznenadio Đurovića i svojim drugim pogotkom na utakmici utabao Lozničanima put ka prvom trijumfu u novoj sezoni.

Svi dalji pokušaji „studenata“ da se rezultatski vrate u meč i izbegnu poraz na premijeri bili su uzaludni. Šampion Srbije je na kraju upisao, mora se priznati zaslužen trijumf, koji je doduše mogao biti i ubedljiviji da udarac Todorića u 32. minutu nije zaustavila stativa.

Izabranici trenera Bojovića će priliku za osvajanje prvih bodova u novom prvenstvu morati da potraže narednog vikenda i to pred svojim navijačima u „Jezeru“ protiv povratnika u najviši rang takmičenja, niškog Vinter sporta.

Loznica grad 2018 – Ekonomac 2:1 (1:1)