Novosađani kaznili riskantnu igru „studenata“

Kragujevački Ekonomac pretrpeo je drugi poraz od početka nove sezone u Prvoj futsal ligi Srbije, ovoga puta na domaćem parketu u duelu sa uvek neugodnom i nepredvidivom ekipom Novog Sada – 0:3 (0:0).

„Studenti“ su tokom čitave utakmice napadali i stvarali prilike pred golom Novosađana, ali jednostavno lopta nije htela u mrežu. U želji da pošto-poto dođu do pogotka, Šumadinci su u finišu utakmice pribegli već oprobanoj taktici sa igračem više u polju, ali im se ona ovoga puta obila o glavu.

Najpre je Milan Kovačević u 31. minutu iskoristio grešku igrača Ekonomca i poslao loptu u nebranjenu mrežu, da bi nedugo zatim to isto ponovio i Srđan Golub. Isti igrač je nepun minut kasnije postavio konačan rezultat susreta posle povratne lopte Grujuća.

Ekonomac je ovim nesrećnim i mora se konstatovati nezasluženim porazom prekinuo niz od dva uzastopna trijumfa i nazadovao za tri mesta na tabeli, pa je trenutno sedmi sa šest osvojenih bodova, koliko su sakupili i petoplasirani FON Banjica i šestoplasirani Vinter sport.

Priliku za popravni izabranici trenera Vidana Bojovića imaće tek po isteku reprezentativne pauze na gostovanju obrenovačkom Paležu.