Drugi uzastopni neuspeh „studenata“

Novi poraz doživeo je kragujevački Ekonomac u Prvoj futsal ligi Srbije. Nakon Novog Sada, popularnim „studentima“ meru je uzeo i obrenovački Palež, koji je na svom parketu slavio sa 4:2 (2:0).

Baš kao i u pređašnjem duelu sa Novosađanima, nekadašnji prvak države i ovoga puta je platio danak brojnim neiskorišćenim prilikama. Samo u prvih tridesetak sekundi utakmice Ekonomac je propustio dve kolosalne šanse da stekne početni kapital.

I dok su „studenti“ promašivali, domaći su, pak, svoje prilike revnosno koristili. Tako je u 8. minutu David Nikolčić obezbedio Obrenovčanima početno vođstvo, a isti igrač se minut pre isteka prvog dela igre postarao da domaćin na odmor ode sa dva gola prednosti.

Zaostatak od dva gola primorao je „studente“ da u nastavku utakmice zaigraju sa nešto više rizika, odnosno sa još jednim igračem u polju umesto golmana. Ovaj rizik isplatio im se u 33. minutu, kada je veteran Ivan Marinković prepolovio prednost domaćina, ali samo na trenutak, s obzirom da je samo minut kasnije Željko Grujičić pogotkom iz penala vratio Obrenovčanima dva gola „viška“.

Do kraja utakmice viđen je još po jedan pogodak na obe strane. Nikola Vrbničanin bio je strelac četvrtog gola za Palež, dok je na suprotnoj strani Ivan Marinković svojim drugim pogotkom na utakmici samo ublažio poraz kragujevačkog tima.

Nakon pet odigranih kola, Ekonomac zauzima šesto mesto na tabeli Prve futsal lige Srbije sa šest osvojenih bodova.

Priliku da skrenu sa rezultatske stranputice popularni „studenti“ imaće na gostovanju zrenjaninskom SAS-u narednog vikenda.