„Fenjeraš“ iz Pančeva lak plen za Brđovićeve učenike

Još jedna rutinska pobeda odbojkaša Radničkog u duelima sa timovima iz donjeg dela tabele. Nakon što su minulog vikenda „patosirali“ Jedinstvo iz Stare Pazove u „Jezeru“ sa maksimalnih 3:0 u setovima, Kragujevčani su večeras identičnim rezultatom slavili na gostovanju poslednjeplasiranom timu BPŠ Superlige, Borcu iz Starčeva – 3:0 (25:18, 25:17, 25:19).

Tek nešto više od sat vremena bilo je potrebno izabranicima trenera Alekse Brđovića da primoraju već unapred otpisane Pančevce na predaju. Razigrani Kragujevčani su nadvisili domaćina u svim aspektima igre, a posebno su bili raspoloženi na servisu, upisavši ukupno 6 asova, od čega je polovinu zabeležio David Krastev, koji je i ovoga puta puta bio među najistaknutijim pojedincima u ekipi iz šumadijske prestonice.

Veće neizvesnosti nije bilo ni u jednom od tri perioda igre. Već je u uvodnoj deonici bilo jasno da domaćin nema kapacitet da se nosi sa snagom kragujevačkog tima, koji je već sredinom seta počeo da se rezultatski odlepljuje, da bi ovaj period igre okončao sa velikih 7 poena prednosti – 25:18.

Još sigurniju igru Šumadinci su pružili u narednom setu. Domaćin je samo u jednom trenutku uspeo da pripreti, i to u prvoj polovini seta kada je prišao na samo poen zaostatka (10:9), ali su Kragujevčani na krilima izuzetno raspoloženog Filipa Stoilovića, koji je bio prosto nezaustavljiv u ovoj deonici, brzo i lako došli do nedostižne prednosti, te su i ovaj period igre rešili u svoju korist ubedljivim rezultatom 25:17.

Početak trećeg seta donosi nešto jači trzaj domaćina, koji je čak u jednom momentu uspeo povede i sa dva poena razlike (6:4), ali su gosti iz srca Šumadije preko svog najboljeg pojedinca na večerašnjoj utakmici Filipa Stoilovića i iskusnog Vuka Milutinovića režirali rezultatski obrt, nakon čega su rutinski priveli set kraju – 25:19. Bilo je čak i prostora da trener Radničkog Aleksa Brđović u samom finišu ove deonice pruži priliku dvojici najmlađih članova svog tima, Relji Sekuliću i Danilu Glediću, šesnaestogodišnjim momcima koji predstavljaju veliku perspektivu kragujevačkog kluba.

Najefikasniji akter večerašnjeg duela u pančevačkom „Strelištu“ bio je Filip Stoilović, koji je osvojio ukupno 18 poena, od toga čak 10 u drugoj deonici. Pratio ga je David Krastev sa 15, dok je iskusni Mirko Radević, koji je u odsustvu Nikole Goića dobio nešto veću minutažu nego inače, dodao 10 poena.

Kod domaće ekipe samo je Ivan Ćirović uspeo da „prebaci“ jednocifren broj poena – 13.

Nakon večerašnje pobede u Pančevu i neočekivanog kiksa novosadske Vojvodine protiv Karađorđa u „Spensu“ (0:3), Radnički je ponovo izbio na drugu poziciju superligaške tabele i trenutno je najbliži pratilac lideru prvenstva Crvenoj zvezdi, koja tek treba da odigra svoj meč 18. kola protiv Niša u gostima.

Naredni takmičarski izazov Brđovićeve izabranike očekuje u petak, 1. marta, kada će u svom „Jezeru“ ugostiti kraljevačku Ribnicu u drugom ovosezonskom šumadijskom „el klasiku“.