Radnički do polufinala plej-ofa bez izgubljenog seta, naredna prepreka branilac titule Partizan

Odbojkaši Radničkog uspešno su preskočili prvu prepreku u plej-ofu BPŠ Superlige Srbije. Kragujevčani su u samo četiri dana dva puta „tukli“ požarevački Mladi radnik i to maksimalnim rezultatom, te su bez izgubljenog seta izborili plasman u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa braniocem titule, beogradskim Partizanom, koji je u četvrtfinalu lako izašao na kraj sa subotičkim Spartakom.

Večerašnji revanš u Sportskoj hali „Požarevac“ doneo je nešto jači otpor izabranika trenera Nebojše Protića u odnosu na prvu utakmicu u „Jezeru“, ali je konačan epilog bio isti. Šumadinci su i ovoga puta trijumfovali maksimalnim rezultatom – 3:0 (25:20, 25:17, 25:22), čime su uspešno revanširali Požarevljanima za nesrećnu eliminaciju iz Kupa Srbije.

Povratak prvog dizača Tonića, koji je zbog povrede propustio prethodni meč u „Jezeru“, doneo je osetan boljitak u igri požarevačkog tima, koji je bio i te kako primetan u prvoj polovini uvodnog seta. Imali su Požarevljani u nekoliko navrata i četiri poena „viška“, poslednji put sredinom seta, pri rezultatu 14:10, kada je na scenu stupio fantastični Vuk Ivanković, koji je sa četiri uzastopna poena inicirao preokret kragujevačkog tima. Zavesu na ovaj set, u kojem je Radnički imao impresivnih 63 odsto iskorišćenosti napada (19-12), spustio je David Krastev sa dva vezana asa za konačnih 25:20.

Bugarski internacionalac je dobrim servisima nastavio da „uništava“ Požarevljane i u narednom setu. Upravo su njegova četiri asa „pogurala“ Kragujevčane ka vođstvu od 2:0 u setovima. Uz Krasteva, raspoložen u ovom setu, koji je okončan rezultatom 25:17 u korist Brđovićeve čete, bio je i srednjak Nikola Goić, koji je osvojio ukupno 4 poena, među kojima i jedan as.

Pokušali su izabranici Nebojše Protića da produže otpor u trećem setu, ali uzalud. Predvođen tandemom Ivanković-Stoilović, Radnički je i ovu deonicu rešio u svoju korist rezultatom 25:22 za konačnih 3:0 i plasman u polufinale plej-ofa, gde ih čeka okršaj sa braniocem titule Partizanom. Biće to repriza prošlogodišnjeg polufinala, u kojem su „crno-beli“ bili uspešniji od Kragujevčana, savladavši ih u oba meča sa maksimalnih 3:0 u setovima.

U drugom polufinalnom paru snage će odmeriti najbolje plasirani tim ligaškog dela takmičenja, Crvena zvezda, i Karađorđe iz Topole, koji je napravio veliko iznenađenje izbacivanjem novosadske Vojvodine u četvrtfinalu.