Radnički bez problema izneo breme favorita u duelu sa Staropazovčanima

Po drugi put u ovoj sezoni, odbojkaši Radničkog lako su izašli na kraj sa ekipom Jedinstva iz Stare Pazove. Baš kao i u prethodnom prvenstvenom duelu u Staroj Pazovi, Kragujevčani su i u večerašnjem susretu na parketu hale „Jezero“ slavili maksimalnim rezultatom – 3:0 (25:22, 25:19, 25:19).

Predvođeni večeras izuzetno raspoloženim tandemom Ivanković-Krastev, koji je u zbiru osvojio 38 poena, Šumadinci su bez većih problema razoružali Staropazovčane, koji su nešto jači otpor pružili samo u uvodnom setu. U preostale dve deonice nije bilo veće rezultatske tenzije, tako da je Radnički praktično sa „pola gasa“ došao do svog dvanaestog prvenstvenog trijumfa, kojim se učvrstio na trećoj poziciji superligaške tabele.

Prvi set nije nagoveštavao ovako lak i ubedljiv trijumf Brđovićeve čete. Iskusna ekipa iz Stare Pazove, na čelu sa najstarijim igračem BPŠ Superlige Miroslavom Radišićem, poprilično je namučila Kragujevčane u uvodnoj deonici, koji su u većem delu seta gledali u leđa protivniku. Preokret se dogodio kada je na sevis liniju stao kapiten Ivan Kostić, koji je sa dva vezana asa dao snažan impuls domaćinu u samoj završnici seta. Kako se bližio konačan rasplet, tako su i gosti sve više posustajali, a u opštoj nervozi su počeli i da greše i poklanjaju poene Šumadincima, koji su to znalački iskoristili da načine prvi korak ka očekivanom trijumfu – 25:22.

Već u drugom setu su dešavanja na parketu kragujevačkog „Jezera“ poprimila očekivan tok. Gosti su koliko-toliko parirali do sredine seta, a onda su Brđovićevi izabranici „ubacili u petu“, odlepili se na velikih „plus pet“ u finišu seta (22:17), nakon čega Staropazovčanima više nije bilo spasa – 25:19.

Nastavili su Šumadinci u dobrom napadačkom ritmu i u trećoj deonici. Ivankoviću i Krastevu, koji su od početka meča „terorisali“ odbranu Jedinstva, priključio se i nekadašnji MVP Superlige Filip Stoilović, tako da je Radnički manje-više rutinski dobio i ovaj set, rezultatom 25:19.

David Krastev je sa 20 poena bio najraspoloženiji pojedinac u taboru pobedničkog tima, a u stopu ga je pratio Vuk Ivanković sa 18. U poraženoj ekipi prednjačio je Tomo Mićić sa 13 osvojenih poena, dok su Vanja Eremić i Srećko Ristić dodali po 10.

Nakon četiri uzastopne utakmice na domaćem parketu, Kragujevčani u narednom kolu odlaze u goste već otpisanom Borcu iz Starčeva.