Radnički uzvratio udarac Partizanu, majstorica u četvrtak u „Jezeru“

Veliki podvig načinili su odbojkaši Radničkog pobedom na gostovanju aktuelnom šampionu Srbije, beogradskom Partizanu, u drugoj utakmici polufinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije – 3:2 (21:25, 25:16, 25:20, 19:25, 17:15). Šumadinci su ovom pobedom izjednačili rezultat u polufinalnoj seriji, pa će budućeg finalistu plej-ofa odrediti majstorica koja je na programu u četvrtak od 19 časova u kragujevačkom „Jezeru“.

Veliko srce imaju izabranici trenera Alekse Brđovića, veće od Mont Everesta, toliko veliko da su samo tri dana nakon tesnog poraza od „crno-belih u „Jezeru“ u prvoj utakmici polufinalne serije uspeli čudesno da „vaskrsnu“ i uzvrate udarac aktuelnom šampionu države u „Masteru“, gde nikada do sada nisu imali priliku da slave. Plesali su odbojkaši Radničkog na samoj ivice provajije, svesni da ih samo jedan pogrešan korak može nepovratno povući u ambis i označiti kraj još jedne sezone bez osvojenog trofeja. I mada se u jednom momentu činilo da im polako klecaju kolena i da neće izdržati psihološki pristisak na svojim plećima, Kragujevčani su ipak smogli snage da u samoj završnici odlučujućeg petog seta režiraju veliki preokret, kojim su vratili seriju u prestonicu Šumadije.

Sam početak utakmice nije slutio na dobro. Partizan je posle velike borbe uspeo da uzme prvi set, čime je dodatno otežao položaj Šumadincima. A onda su Brđovićevi izabranici pokazali karakter, uspeli su da zbiju redove, te su u naredna dva seta prosto „zbrisali“ „crno-bele“, koji nisu imali rešenja za sjajan servis Kragujevčana u drugoj i trećoj deonici. Vratio se Partizan u četvrtom setu, uspeo da izbori taj-brejk, gde je dugo diktirao tempo, ali se Šumadinci nisu predavali, držali su korak za „crno-belima“, da bi samoj završnici seta pojačali ritam i preokrenuli rezultat u svoju korist. Posle dve neiskorišćene meč lopte, David Krastev je neodbranjivom paralelom potpisao „crno-belima“ konačnu presudu.

Bugarski internacionalac bio je ujedno i najefiksniji akter susreta sa 24 osvojena poena. U stopu ga je pratio Vuk Ivanković, koji je osvojio samo poen manje (23), dok je Filip Stoilović zastao na 14 osvojenih poena.

Kod „crno-belih“ prednjačio je Luka Tadić sa 19 osvojenih poena, Lazar Marinović je osvojio 18, Milija Mrdak 14, a Nemanja Bjelica 10 poena.

Majstorica je, kao što smo već napomenuli, zakazana za četvtak od 19 časova u hali „Jezero“, koja bi zbog važnosti utakmice i prilike da se Radnički prvi put još od one šampionske sezone 2009/10 nađe u finalu plej-ofa, morala da bude ispunjena do poslednjeg mesta. Stručni štab i ovi momci su barem toliko zaslužili za sve ono što su prikazali u ovoj sezoni.

Pobednika treće utakmice u finalu očekuje okršaj sa Crvenom zvezdom, koja u polufinalnoj seriji bila uspešnija od Karađorđa iz Topole.