Odbojkašima Radničkog se ponovio „slučaj Karađorđe“: Ribnica posle velikog preokreta odnela pobedu u drugom šumadijskom derbiju

Po drugi put u ovoj sezoni odbojkašima Radničkog se dogodilo da izgube praktično već dobijen meč. Baš kao i pre mesec dana na utakmici protiv Karađorđa, kada su takođe prokockali dva seta prednosti, Kragujevčani su na gotovo preslikan način izgubili sinoćni meč sa kraljevačkom Ribnicom u „Jezeru“ – 2:3 (25:20, 25:20, 19:25, 23:25, 13:15).

Ekipa trenera Alekse Brđovića je u drugi ovosezonski šumadijski derbi ušla kao izraziti favorit, na talasu dobrih rezultata iz prethodne tri prvenstvene runde. I sve je nakon prva dva seta „mirisalo“ na novi, četvrti uzastopni superligaški trijumf Kragujevčana, a onda je utakmica u „Jezeru“ iznenanda poprimila potpuno drugačiji tok. Predvođeni iskusnim Mladenom Bojovićem, kraljevački „musketari“ su uspeli da ustuknu sa ivice poraza i režiraju veliki preokret za jako bitan trijumf u daljoj borbi za opstanak u superligaškom društvu.

Gosti su nešto bolje otvorili uvodni set, ali je Radnički nakon dva vezana asa iskusnog Radevića preoteo „musketarima“ vođstvo i nije ga ispuštao sve do isteka deonice. Prelomni trenutak dogodio se u finišu seta, kada su Kragujevčani posle servis greške Gajovića vezali dva poena i odlepili se na ispostavilo se nedostižnih „plus 5“ (22:17).

Po sličnoj recepturi Brđovićevi izabranici rešili su i naredni set u svoju korist. Veoma sigurni u napadu (63 odsto), skoncentrisani na prijemu i prilično agresivni na servisu, Kragujevčani su bez većih poteškoća izašli na kraj sa Kraljevčanima u ovoj deonici, dupliravši prednost u setovima.

Dobro su odbojkaši Radničkog započeli i treći set, imali minimalnu prednost na svojoj strani, ali se sve promenilo kada je na servis liniju stao „bombarder“ Mladen Bojović, koji je ubojitim servisima u potpunosti poremetio do tog momenta prilično siguran Kragujevčana i sa dva asa dao značajan doprinos mini seriji Kraljevčana od 4:0. Ostatak seta protekao je u bezuspešnim pokušajima odbojkaša Radničkog da istope rezultatski deficit. U silnoj želji da nadoknade rezultatski „minus“ Brđovićevi učenici su počeli sve češće da greše, pa su praktično „poklonili“ protivniku završna četiri poena u ovom setu.

Diktirali su Kraljevčani tempo i u većem delu četvrtog seta, ali se Kragujevčani nisu predavali, održavali su rezultatski priključak i strpljivo čekali svoju priliku za protivudar. Ona im se konačno ukazala u samom finišu deonice kada su poveli sa 23:22, ali je tada ponovo u prvi plan izbio fenomenalni Bojović, koji je sa dva vezana poena pogurao Ribnicu ka izjednačenju u setovima.

Sigurno da se ovakav ishod četvrtog seta u značajnoj meri odrazio i na igru odbojkaša Radničkog u prvoj polovini taj-brejka. Pri rezultatu 10:6 za Ribnicu činilo se da Kragujevčanima nema spasa, ali su Brđovićevi izabranici uspeli da se trgnu i vrate neizvesnost u utakmicu, ipak nedovoljno da izbegnu šesti prvenstveni poraz.

Najzaslužniji za trijumf Kraljevčana u drugom ovosezonskom šumadijskom derbiju bio je svakako Mladen Bojović, koji je meč završio sa 24 osvojenih poena. Daleko ispod njega po učinku našli su se Ivan Torodović sa 13 i Luka Kostić sa 11 osvojenih poena.

Kod Kragujevčana je već po navici prednjačio bugarski korektor David Krastev sa 21 osvojenim poenom, a sledili su ga Filip Stoilović sa 14, Vuk Ivanković sa 12 i Vuk Milutinović sa 11 poena.

Dobra stvar za odbojkaše Radničkog je što su i pored poraza uspeli da zadrže drugo mesto na tabeli, a loša to što nisu napravili baš sjajnu uvertiru za gostovanje trećeplasiranoj Vojvodini u narednom kolu.