Lozničani sačuvali tron

Titula šampiona Srbije u futsalu ostaje u vlasništvu ekipe Loznica Grad 2018, koja je i u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa Prve futsal lige Srbije bila uspešnija od kragujevačkog Ekonomca, ovoga puta na parketu dvorane SBB Jezero – 8:5 (5:2).

Iako su gajili nadu da će uz podršku svoje verne publike uspeti da produže život u ovoj seriji, popularni „studenti“ su pokazali da ipak nisu u stanju da se izbore sa znatno iskusnijom i kvalitetnijom ekipom iz Loznice, koja se okitila svojom drugom uzastopnom titulom prvaka države.

Lozničani su do početne prednosti došli već nakon nepunog minuta igre pogotkom Kocića iz penala, kome je prethodilo isključenje golmana Ekonomca Milanovića zbog starta nad De Souzom. Početni šok domaćina gosti iz Loznice iskoristili su da uvećaju vođstvo preko Čaveza, pa je već tada bilo jasno da se „studentima“ ne piše dobro.

Ipak, nošeni podrškom publike izabranici trenera Vidana Bojovića uspeli su da povrate samopouzdanje i smanje zaostatak pogotkom Ćirke, ali je usledio munjeviti „blickrig“ Lozničana, koji za nepuna dva minuta postižu dva gola za već osetnih 4:1. Do kraja prvog dela utakmice viđen je još po jedan pogodak na obe strane. Marinković je bio strelac za Ekonomac, dok je na drugoj strani precizan bio De Souza za konačnih 5:2 posle prvih dvadeset minuta igre.

Početak drugog poluvremena donosi nastavak goleade. Prvo je Pavlović povisio prednost gostiju na 6:2, potom je uzvratio Vasić, da bi Pavlović svojim drugim pogotkom na utakmici vratio Lozničane na „plus četiri“ (7:3). Uprkos osetnom zaostatku, Kragujevčani su nastavili da se bore i golovima Tomića i Marinkovića uspeli su da priđu na „minus dva“ (7:5), ali je iskusni Marko Perić, jedan od nekolicine igrača u redovima Loznice koji su svojevremeno nosili dres Ekonomca, dva minuta pre kraja utakmice „overio“ trijumf novog-starog šampiona Srbije.

Komesar za takmičenje Prve i Druge futsal Srbije Radenko Bošković je po završetku utakmice uručio medalje učesnicima finalne serije, kao i šampionski pehar kapitenu Loznice Mladenu Kociću. Na taj način je zvanično spuštena saveza na još jednu prilično zanimljivu sezonu u Prvoj futsal ligi Srbije, koja je označila povratak Ekonomac u sam vrh srpskog futsala.