Šumadija poražena od šampiona

U 10. kolu Prve A lige za košarkašice, Šumadija je u Beogradu poražena od Partizana rezultatom 94:75, po četvrtinama 20:21, 25:13, 14:20, 35:21.

Kragujevčanke su sjajno odigrale prvu četvrtinu i bile ravnopravan rival sa aktuelnim šampionkama sve do polovine druge četvrtine, kada je zaistatak za crno-belima bio “minus tri“ – 28:31.

Potom je prednost Beograđanki prerasla u dvocifrenu, da bi u finišu treće deonice Kragujevčanke prišle na 54:59. Ipak, u poslednjih 10 minuta nisu imale snage da učine nešto više pa su doživele ubedljiv poraz.

Najefikasnija na utakmici bila je Aleksandra Vujović iz redova Partizana sa 23 poena, dok je kod Šumadije Aleksandra Račić meč završila sa 19 poena. Milica Cvetanović je dodala 17, a Marjanovićeva i Čkovrićeva po 11.

Na tabeli Prve A lige Kragujevčanke se nalaze na sedmoj poziciji sa 15 bodova i jednakim odnosom pobeda i poraza, po pet.

U narednom, 11. kolu “Šumadinke“ će ugostiti ekipu Jagodine 2001 koja još uvek nije osetila slast pobede.