Radnički pobedio Krku !!

Košarkaši Radničkog su konačno uspeli da vrate osmeh na lice publici u hali „Jezero“, savladavši u jedanaestom kolu ABA lige ekipu Krke rezultatom  84:77 (14:28, 22:11, 30:16, 18:22). Pobeda u pravom momentu – da osveži ekipu.

Iako je za domaću ekipu, na papiru ekipa Krke slabiji protivnik od onih sa kojima je Radnički poslednjih nedelja odmeravao snage i u Evropi i u ABA ligi, trebalo je odigrati i ovakvu utakmicu  i dokazati kvalitet na samom parketu, protiv jedne fizički jake i sa klupe dobro vođene ekipe.

Aleksandar Džikić je naš trener kome odgovaraju uslovi za rad u Novom Mestu, a pre par sezona je vodeći ekipu Krke zaradio titulu najboljeg trenera regionalne košarkaške lige. Sada se vratio sa sličnim ambicijama, kada je ova ekipa u pitanju, i Krka od samog njegovog povratka na klupu igra mnogo bolju košarku.

Tako su Džiletovi izabranici od samog starta krenuli veoma dobro, a u ekipi Radničkog se opet osetila dekoncentracija, prouzrokovana svim dešavanjima, kako finansijskim tako i u vezi sastava ekipe. Krka je serijom 15:0 povela sa velikih 22:6 već na samom početku meča, i činilo se da će se i ovaj meč Radničkog uklopiti prethodnih par utakmica.

Međutim, domaći su stegli odbranu, i naredne dve četvrtine odigrali odlično. Na samom početku druge deonice, Radnički dostiže prednost Krke sjajnim rolama Lešića i Marinovića, a gosti ipak odlaze na poluvreme sa prednošću.

Radnički u trećoj deonici nastavlja da pogađa, a Lešić i Birčević su bili zajedno na parketu, što je dalo rezultata. Radnički ne samo da je sustigao prednost gostiju, već je već u trećoj deonici otišao na veliki plus osam, a posle trideset minuta igre, na semaforu je pisalo 66:55.

Domaći su uspeli da u poslednjoj deonici održe stečenu prednost i tako zabeleže veoma važnu pobedu, kako psihološki, tako i rezultatski.

Vodeći tandem Radničkog imao je „dabl-dabl“ učinak: Lešić je zabeležio 29 poena i 11 skokova – za indeks 41, dok je Marinović postigao 11 poena i čak 13 asistencija. Kao košgeteri ove večeri su iznedrili pobedu: Mlađan – 17 poena, Sili – 12, Birčević – 11 i Dimić – četiri.

Najefikasniji igrači krke bili su: Klobučar – 15 poena, Buker – 13, Murić – 12, Lapornik i Rojc – po 10.

RADNIČKI – KRKA 84:77 (14:28, 22:11, 30:16, 18:22)

Hala: Jezero
Gledalaca: 1.500
Sudije: Obradović, Zurapović, Šundić

RADNIČKI: Sili 12, Lešić 29, Mlađan 17, Kalinić, Birčević 11, Dimić 4, Balmazović, Marinović 11

KRKA: Lapornik 10, Kastrati, Rojc 10, Buljan 9, Murić 12, Pavić, Buker 13, Pajić, Hukić 4, Bolčina 4, Klobučar 15.

U narednom kolu ABA lige Radnički gostuje Zadru, u subota 14. decembra od 19 časova. U 13. kolu biće domaćin skopskom MZT.

Izvor: KKRadnički