Bez iznenađenja u Kragujevcu

Košarkašice Radničkog poražene su u dvorani “Gordana Goca Bogojević“ od ekipe Radivoja Koraća sa 58:71 (20:16, 7:20, 20:20, 11:15), u poslednjoj utakmici 10. kola Prve A lige Srbije.

Kragujevčanke su odlično otvorile meč i povele 8:0, da bi već u osmom minutu imale neverovatnih 16:2 protiv renomiranog protivnika. Međutim, za samo dva minuta Beograđanke su serijom 8-0 smanjile na 16:10. Usledili su poeni Nikoline Milić za dvocifrenu prednost domaćina (20:10), ali su gošće realizovale poslednja tri napada, pa je prva deonica završena rezultatom 20:16 za Radnički.

U nastavku su se dobro držale Kragujevčanke, sve do samog finiša prvog poluvremena, kada je ekipa Radivoja Koraća preuzela konce igre u svoje ruke i sa osam uzastopnih poena došla do ubedljivih 36:27.

Beograđanke su nastavile tamo gde su stale i u drugom poluvremenu, pa su na polovini treće deonice imale najveću prednost. Bilo je 49:32 za gošće. Do kraja susreta sve što su uspele domaće igračice da urade jeste da razliku Beograđanki spuste na “minus osam“ (41:49). Na kraju su gošće zasluženo slavile dvocifrenom razlikom, čime su ostvarile deseti trijumf u ligi i jedina su neporažena ekipa.

Dragana Gobeljić je sa 19 poena bila je najefikasnija igračica susreta i najbolji akter u ekipi Radničkog. Jelena Prvulović je dodala 15. U pobedničkom timu samo su dve igračice imale dvocifren učinak, a to su Marić i Kapor, koje su postigle po 15 poena.

Radnički je sada osmi na prvenstvenoj tabeli, sa skorom od četiri pobede i šest poraza.

Naredno, 11. kolo, košarkašicama Radničkog donosi gostovanje u Novom Sadu ekipi Vojvodine Nis Gas.