Dinamik izbacio Kragujevčane iz trke za peto mesto

Košarkaše Radničkog nećemo gledati u Super ligi Srbije. Bar ne ove sezone. Četa trenera Marka Simonovića je večerašnjim porazom na gostovanju beogradskom Dinamiku u utakmici pretposlednjeg 29. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije i teoretski izgubila izglede za peto mesto na tabeli koje vodi u doigravanje za titulu – 85:76 (19:23, 22:17, 19:18, 25:18).

Ni sjajna partija Amerikanca Lamonta Vesta, koji je ubacio rekordnih 25 poena, nije pomogla Kragujevčanima da izbegnu poraz na Dorćolu. Baš kao i na prethodnom gostovanju u Vršcu, za Šumadince je i ovoga puta bila kobna poslednja četvrtina, u kojoj su ponovo imali „tanje“ živce od protivnika.

Nakon dobrog izdanja u uvodnoj deonici koju su okončali sa četiri poena prednosti (23:19), Simonovićevi učenici su dopustili domaćinu da furioznom serijom 15:2 preuzme vođstvo i odlepi se na osetnih „plus 8“ (38:30), doduše ne zadugo, budući da su Kragujevčani neposredno pred odlazak na odmor uspeli da priđu na samo poen zaostatka – 41:40.

Bolje su domaći otvorili treću četvrtinu i poenima najefikasnijeg aktera utakmice Nerandžića i iskusnog Šulovića vratili su se na „plus 7“ (37:30), ali je baš kao i u prethodnoj deonici usledio odgovor sa suprotne strane, pa je razlika na ulasku u završni period iznosila svega dva poena u korist Dorćolaca (60:58).

Održavali su Šumadinci rezultatski balans sve negde do 37. minuta, kada je u prvi plan iskočio fenomenalni Nikola Kostić, koji je sa šest vezanih poena pogurao domaće ka konačnom trijumfu (74:67). Pokušali su gosti da produže život u samoj završnici meča, prišli su u jednom momentu na „minus 4“ (78:74), ali to nije bilo dovoljno da se pobeda Dorćoloca dovede u pitanje.

Krilni centar Dinamika Nenad Nerandžić bio je prosto nezaustavljiv za Kragujevčane. Meč je okončao sa 27 poena i 12 skokova, što je bilo dovoljno da ponese epitet MVP-a utakmice. Daleko skromniji poenterski učinak u pobedničkom timu ostvarili su Amerikanac Džared Pen sa 13, odnosno Aleksandar Ponjavić i Nikola Kostić sa po 10 postignutih poena.

Kod Radničkog su, osim već pomenutog Vesta, dvocifreni bili još i Trej Kroft sa 15 i Kobe Vebster i Milić Blagojević sa po 12 poena.

Radnički je nakon večerašnjeg poraza ostao na deobi šestog mesta na tabeli sa Džokerom i ekipom Čačka 94 Quantox, ali bez šansi da se dokopa pete pozicije, koju trenutno drži užička Sloboda sa pobedom više u odnosu na Šumadince.

Tačku na povratničku sezonu u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije košarkaši Radničkog narednog vikenda utakmicom sa prošlogodišnjim šampionom ekipom Zlatibora u „Jezeru“.