Vrščani bolje finiširali

Košarkaši Radničkog pretrpeli su još jedan poraz u duelima sa ekipama iz samog vrha tabele AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Bolji od izabranika trenera Marka Simonovića ovoga puta bio trećeplasirani Vršac, koji je slavio na parketu Sportskog centra „Millenium“ rezultatom 94:83 (21:17, 28:20, 12:23, 33:23).

Kobna po Kragujevčane bila je poslednja četvrtina, u kojoj je napadački veoma raspoloženi domaćin došao do ključne prednosti, čime je prelomio meč u svoju korist. Prethodno su Šumadinci u trećoj četvrtini uspeli da „istope“ dvocifreni minus, ali su se, čini se, u toj prevelikoj jurnjavi za rezultatskim zaostatkom poprilično istrošili, što se odrazilo na njihovu igru u završnoj deonici, posebno u fazi defanzive.

Sve do sredine druge deonice utakmica je bila u praktično egalu. Vrščani su imali rezultatku prednost na svojoj strani, ali nikako nisu uspevali da je pretoče u neko ozbiljnije vođstvo. A onda je Amerikanac Filips sa pet vezanih poena, od toga tri sa linije penala, inicirao seriju domaćina od 8:0 za prvo dvocifreno vođstvo na utakmici (38:28). Pokušali su Kragujevčani da odgovore, spustili su se na „minus 6“, ali su prvo poluvreme ipak okočnali sa dvocifrenim zaostatkom (49:37).

Predah između dva poluvremena očigledno je više prijao Kragujevčanima, koji su po povratku na parket počeli da „krune“ dvocifrenu prednost domaćina. Razigrao se mladi Pavle Nikolić, koji je samo u trećoj deonici ubacio devet poena, uključujući tu i trojku kojom su Šumadinci u potpunosti anulirali zaostatak (56:56), pre nego što su poenima Krofta i Milića Blagojevića sa linije penala došli do četiri poena prednosti (60:56). Ipak, Filips i Jerković su se postarali da Vrščani u završni period utakmice ipak uđu sa pozitivnim rezultatom (61:60).

Nastavio je Amerikanac Filips da muči Kragujevčane i na početku poslednje četvrtine, a kada mu se priključio i Stefan Simić prednost domaćina narasla je na velikih „plus 8“ (70:62), da bi nakon dve uzastopne trojke Jerkovića i Slovenca Jurčeka ponovo poprimila dvocifrene razmere (76:64). Bio je to početak kraja za Šumadince, koji su doduše u jednom momentu uspeli da vrate razliku u jednocifrene okvire, ali ne i da dovedu u pitanje pobedu Vrščana.

Amerikanac Lamar Filips bio je najistaknutiji pojedinac u domaćem sastavu. Ubacio je 24 poena, imao 10 skokova, uz samo tri promašaja u šutu iz igre (6-6 za dva, 6-3 za tri poena), te mu je zasluženo pripao epitet najkorisnijeg igrača utakmice. Zapažen u pobedničkom timu bio je i Stefan Simić, koji je ubacio 20 poena, uz 6 skokova i 7 asistencija, a dvocifren učinak ostvarili su i Žiga Jurček i Stevan Jovanović sa po 12 postignutih poena.

Kod Kragujevčana je ponovo prednjačio Trej Kroft sa 17 postignutih poena. U stopu ga je pratio sunarodnik Kobe Vebster sa 16, dok su Pavle Nikolić i Đorđe Milosavljević dodali po 14 poena.

Radnički je ovim porazom izgubio korak sa svojim glavnim konkurentima u borbi za peto mesto na tabeli, somborskim Džokerom i užičkom Slobodom, koji sada imaju pobedu više u odnosu na tim iz srca Šumadije.

Priliku da „preseku“ ovu seriju od tri uzastopna neuspeha izabranici trenera Marka Simonovića imaće već u sredu, kada im u goste dolazi desetoplasirani Metalac iz Valjeva.