„Studenti“ podbacili u finalu Kupa Srbije: Trofej ide za prestonicu

Trofejna sala KMF Ekonomac nažalost neće biti bogatija za još jednu titulu namenjnu osvajaču Kupa Srbije u futsalu. Delovalo je da će popularni „studenti“ nakon velikog podviga u polufinalu i pobede nad braniocem trofeja i prvim favoritom finalnog turnira Kupa Srbije, ekipom Loznice, uspeti da prekinu trofejnu apstinenciju, ali im se u finalu isprečila odlična ekipa Beogradskog FON-a, koja je u fantastičnoj atmosferi kragujevačkog SBB Jezera slavila sa 4:3 (3:0).

Sve je od samog početka utakmice krenulo po zlu za četu trenera Vidana Bojovića. Saša Digić je u petom minutu poslao loptu u mrežu svog tima, da bi samo minut kasnije Petrušević povisio prednost gostiju iz Beograda na 2:0.

Dva olako primljena gola na samom startu utakmice primorala su Kragujevčane da krenu u totalnu ofanzivu kako bi se što pre rezultatski vratili u igru. Ređale su se šanse pred golom beogradskog tima, ali je čuvar mreže FON-a Nikola Josimović činio čuda, onemogućavajući igrače Ekonomca da dođu do željenog pogotka. U želji da pošto poto ublaže zaostatak do odlaska na odmor, „studenti“ su u samoj završnici prvog poluvremena zaigrali i sa svih pet igrača u polju, što im se obilo o glavu sedam sekundi pre isteka ovog perioda utakmice, kada je Šljukić povisio prednost gostiju na velikih 3:0.

Drugo poluvreme otpočelo je velikom prilikom Marinkovića, da bi nedugo zatim Šljukić svojim drugim pogotkom na utakmici doveo ekipu Ekonomca maltene na ivicu rezultatskog debakla. Ipak, Marko Stojanović je ubrzo smanjio na 3:1, da bi se potom u strelce upisao i Ninoslav Aleksić. Pogodak veterana Predraga Rajića u 38. minutu „zapalio“ je SBB Jezero i rasplamsao nadu pristalicama Ekonomca da njihov voljeni tim može do izjednačenja i penal serije u poslednja dva minuta utakmmice. Ipak, gosti su izdržali pritisak i na kraju prigrabili svoj drugi trofej pobednika Kupa Srbije u klupskoj istoriji.

Pobednički pehar ekipi Beogradskog FON-a predao je Bojan Pavićević, direktor FSS za futsal i ženski fudbal, dok su predsednik Skupštine grada Kragujevca, Miroslav Petrašinović, i rektor Univerziteta u Kragujevcu, prof. dr Nenad Filipović, uručili medalje igračima pobedničkog tima. Poraženi su medalje dobili iz ruku prof. dr Aleksandra Đokovića, predsednika Komisije za futsal FSS-a, dok je komesar za takmičenje Prve i Druge futsal lige, Radenko Bošković, posebnim plaketama nagradio zalaganje prof. dr Petra Veslinovića, predsednika Ekonomca, i Predraga Stevovića, člana Gradskog veča zaduženog za sport.

Zanimljivo je da postoji velika mogućnost da se večerašnji rivali uskoro ponovo nađu jedan naspram drugog, ovoga puta u polufinalu plej-ofa Prve futsal lige Srbije. Da bi se to dogodilo, neophodno je da prethodno Ekonomac bude uspešniji u četvrtfinalnoj seriji sa Paležom iz Obrenovca, koja startuje 30. aprila utakmicom u kragujevačkoj SBB hali Jezero.