Ekonomac izbacio branioca trofeja u polufinalu Kupa Srbije, u nedelju finale sa Beogradskim FON-om

U sjajnom ambijentu pred oko dve hiljade posetilaca u Sportskoj hali SBB „Jezero“, igrači kragujevačkog Ekonomca savladali su branioca trofeja, Loznicu grad 2018, rezultatom 3:2 (2:0), i time izborili plasman u finale ovosezonskog Kupa Srbije u futsalu.

Viđena je igra puna borbenosti i požrtvovanja, u kojoj je kragujevački tim znao da se postavi na pravi način i uz podršku sa tribina dođe do vredne pobede i prilike da se bori za prvi trofej u sezoni. Do vođstva je Ekonomac došao posle nesinhronizovane akcije golmana gostiju Nikolića i Taborde, pri čemu je jedan od trojice Brazilaca u ekipi Loznice glavom matirao svog čuvara mreže. Tokom prvog poluvremena precizan je bio i Stojčevski, tako da su Kragujevčani na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Stečeno vođstvo u uvodnim minutima nastavka na maestralan način uvećao je Marinković, golom za koji može reći da je „prelomio“ utakmicu. U preostalom vremenu igrači Loznice uspeli su da preko De Souze i autogolom Simića smanje zaostatak, ali je trijumf Ekonomca sigurno sadržajniji od onoga što bi se moglo zaključiti na osnovu konačnog rezultata.

Najtrofejniji srpski futsal i klub iz šumadijske prestonice će se u nedelju, 23. aprila, u odlučujućem meču za pobednika Kupa sastati sa Beogradskim FON-om, koji je u drugom polufinalnom susretu lako izašao na kraj sa ekipom Bečeja, porazivši je sa 6:1.

Finalni susret će početi u 18 časova u Sportskoj hali SBB „Jezero“, a ulaz je ponovo uz besplatne karte koje se mogu preuzeti na recepciji hotela Zelengora, kao i u samoj dvorani neposredno pred početak meča.

Izvor i foto: KMF Ekonomac