Ekonomac preko penal lutrije do polufinala plej-ofa

Kragujevački Ekonomac plasirao se u polufinale plej-ofa Prve futsal lige Srbije, nakon što je sinoć u Obrenovcu savladao domaću ekipu Paleža posle boljeg izvođenja penala ukupnim rezultatom 9:7 (4:4, 2:2, 1:1). Kragujevčani su, podsetimo, prethodno dobili prvi meč službenim rezultatom (5:0), pošto se obrenovačka ekipa nije u utvrđenom terminu pojavila u „SBB hali Jezero“.

Propisno su Obrenovčani namučili popularne „studente“, koji su propustili priliku da znatno ranije reše pitanje pobednika ovog vrlo prilično uzbudljivog meča. Imali su izabranici trenera Vidana Bojovića dva gola prednosti pred sam istek drugog produžetka, ali su ipak dopustili domaćinu da utakmicu uvede u penal seriju, u kojoj je sreća ovoga puta bila na strani kragujevačkog tima.

Mreže su mirovale sve do finiša prvog poluvremena, a onda je Pavličević nepun minut pre kraja ovog perioda igre doneo prednost domaćem timu. Da Ekonomac na odmor ne ode sa rezultatskim zaostatakom postarao se Andreja Stojčevski, koji je u bukvalno u poslednjim sekundama prvog poluvremena uspeo da postigne izjednačujući pogodak.

Početak drugog poluvremena donosi rezultatski preokret u režiji izabranika trenera Vidana Bojovića, koji pogotkom Aleksića u 27. minutu stižu do prvog vođstva na utakmici. Međutim, Obrenovčani su imali spreman odgovor, pa su tako pogotkom Stefanovića ponovo uspostavili rezultatsku ravnotežu.

Do kraja utakmice više nije bilo pogodaka, pa se tako ušlo u produžetke. Kragujevčani su prvi „povukli nogu“ i poveli pogotkom Simića, da bi pred sam kraj drugog produžetka Vasić odveo „studente“ na činilo se nedostižnih „plus dva“. Delovalo je tada da Obrenovčanima nema spasa, ali ekipa trenera Zorana Žigića nije imala nameru da ustukne. Najpre je Pavličević smanjio zaostatak, da bi petnaestak sekundi pre kraja Stefanović sjajnim pogotkom produžio Obrenovčanima nadu da mogu do pobede i treće utakmice u seriji.

Usledila je penal serija u kojoj je epitet junaka poneo golman Ekonomca Milanović, koji je zaustavio udarac iskusnog Željka Grujičića sa šest metara i na taj način svom timu trasirao put u polufinale plej-ofa, gde ga očekuje rival iz finalnog susreta Kupa Srbije, ekipa Beogradskog FON-a.

Prva utakmica polufinalne serije, koja se takođe igra na dve pobede, na programu je u sredu, 10. maja, u Beogradu.