„Studenti“ pali u „Pendiku“

Red remija, red poraza – tako otprilike izgleda „krvna slika“ kragujevačkog Ekonomca u poslednjih mesec dana. Nakon dva uzastopna remija, u duelima sa zrenjaninskim SAS-om i Ivanjicom, usledio je poraz na gostovanju ove sezone značajno pojačanoj ekipi Novog Pazara u utakmici 8. runde Prve futsal lige Srbije – 3:5 (0:1).

Domaćin, koji je u ovaj meč ušao pod velikim imperativom pobede nakon serije od tri uzastopna poraza, do početne prednosti došao je u 7. minutu, kada je Eldin Redžović matirao mladog golmana Ekonomca Boška Đurovića.

Bio je tu ujedno i jedini pogodak u prvih dvadeset minuta igre, da bi se strelci u oba tabora probudili tek u nastavku utakmice. Najpre su Elvedin Sadović i Ensar Redžović obezbedili Pazarcima kapitalnu prednost od tri gola „viška“, koju je delimično ublažio Marko Stojanović pogotkom u 29. minutu.

Da sva tri boda ostanu u „Pendiku“ pobrinuli su se bivši „student“ Ninoslav Aleksić i iskusni Milan Mutavdžić sa dva ekspresna pogotka u 32. minutu za nedostižnih 5:1. Kragujevčani su do kraja utakmice preko Nikole Rnića i dvostrukog strelca Marka Stojanovića uspeli samo da ublaže visok poraz.

Ekonomac je nakon ovog poraza ostao na osmoj poziciji prvenstvene tabele sa osam osvojenih bodova, a u nardnom kolu ga očekuje okršaj sa ekipom Vranja u hali „Jezero“.