Ekonomac se provukao u Zrenjaninu: Nedeljković spasao „studente“ novog poraza

Niz od dva uzastopna neuspeha igrači kragujevačkog Ekonomca prekinuli su remijem na gostovanju zrenjaninskom SAS-u u poslednjoj utakmici 6. kola Prve futsal lige Srbije – 3:3 (1:2).

Malo je falilo pa da popularni „studenti“ dožive svoj treći uzastopni poraz, i to u duelu sa ekipom koju, sudeći po startu prvenstva, i u ovoj sezoni očekuje žestoka borba za očuvanje prvoligaškog statusa.

Zrenjaninci su još jednom pokazali da su krajnje nezgodan rival kada igraju na svom parketu i bili su na dobrom putu da uzmu „skalp“ nekadašnjem šampionu države, koji je bolje otvorio utakmicu i došao do prednosti već u 4. minutu pogotkom Alekse Milojevića, ali je ona brzo iščezla, s obzirom da je samo par desetina sekundi kasnije Žarko Matić vratio rezultatsku ravnotežu.

Imali su Kragujevčani sreće u 12. minutu, kada je lopta posle udarca Dušana Radenkovića pogodila prečku, ali ne i u 20. minutu nakon što je isti igrač posle duplog pasa sa Markom Mastilom poslao loptu iza leđa Nemanje Milanovića za rezultatski obrt u samom finišu prvog dela igre.

Tek što se lopta zakotrljala u nastavku, domaćin stiže i do trećeg pogotka. „Projektil“ Stefana Živanova iz slobodnog udarca bio je neodbranjiv za Milanovića.

U momentima kada se činilo da Kragujevčani klize ka trećem uzastopnom porazu, ulogu spasioca na sebe je preuzeo Uroš Nedeljković, koji je najpre u 25. minutu smanjio na 3:2, da bi deset minuta kasnije ponovo pogodio za konačnih 3:3.

Ekonomac je ovim remijem zadržao šesto mesto na tabeli sa sedam osvojenih bodova. Već u petak „studente“ očekuje novi prvenstveni izazov i duel sa poslednjeplasiranom Ivanjicom u „Jezeru“.