„Studenti“ zastali na korak do podviga

Malo je igračima kragujevačkog Ekonomca nedostajalo da naprave pravi podvig u duelu sa liderom Prve futsal lige Srbije, ekipom Vranja, i nadoknade zaostatak od tri gola. Na kraju su uprkos velikoj želji i gromoglasnoj podršci svojih vernih pristalica sa tribina hale „Jezero“ ipak bili primirani da potpišu kapitulaciju – 2:3 (0:1).

Trebalo je izabranicima trenera Vidana Bojovića više od trideset minuta da podese nišanske sprave i pronađu način da izigraju večeras veoma raspoloženog golmana Vranja Milana Tasića, koji je možda i najzaslužniji što lider prvenstva večeras nosi ceo plen iz „Jezera“. Iako su u prestonicu Šumadije doputovali sa samo devetoricom igrača u rosteru, to nije sprečilo Vranjance da još jednom opravdaju status najprijatnijeg iznenađenja dosadašnjeg dela Prve futsal lige Srbije.

Već u 2. minutu Janjić je testirao golmanske kvalitete mladog Đurovića, da bi dva minuta kasnije Krstić promašio potpuno prazan gol kragujevačkog tima. Uzvratio je Ekonomac preko Andrije Pecića, čiji je udarac zaustavio Tasić, dok je prečka bila saveznik golmanu Vranja nakon pokušaja veterana Ivana Marinkovića.

U jeku ataka Bojovićeve čete i u momentima kada se činilo da gol gostiju iz Vranja visi u vazduhu, Aleksandar Janjić je topovskim udarcem sa desetak metara primorao Đurovića da vadi loptu iz sopstvene mreže.

Dosta bure izazvala je odluka glavnog sudije meča Petra Radojičića da ne dosudi kazneni udarac za Ekonomac nakon više nego očiglednog prekršaja nad Nedeljkovićem unutar šest metara.

Minimalnu prednost iz prvog dela igre gosti su duplirali u uvodnim minutima nastavka. Stefan Aleksić je lepo prevario iskusnog Nikolu Rnića, pre nego što je poslao loptu pod prečku Đurovićevog gola. Ni tu nije bio kraj nevoljama domaćeg tima, pošto se samo četiri minuta nakon Aleksićevog pogotka u listu strelaca upisao i Spasić posle uigrane akcije iz kornera.

Nemajući šta da izgube, „studenti“ su krenuli na sve ili ništa, zaigravši sa još jednim igračem u polju umesto golmana. Takva hazarderska igra domaćina ostavila je višak prostora gostima da dođu do još kojeg pogotka, ali je udarac Janjića na samoj gol liniji zaustavio Pečić, dok je pokušaj Trajkovića krajnjim naporom osujetio Đurović.

A onda u 34. minutu dašak nade za „studente“. Marinković se najspretnije snašao u gužvi pred golom gostiju iz Vranja, smanjivši zaostatak svog tima.

Bio je to signal za još intenzivnije atake Bojovićeve čete, pa je golman Vranja Aleksandar Tasić u tim momentima bio na ozbiljnim iskušenjima. Zaustavio je gostujući čuvar mreže udarce Stojanovića i Marinkovića, ali mu nije bilo spasa u 36. minutu, kada je Milivojević na asistenciju Pecića doveo „studente“ nadomak izjednačenja.

Živnula je tada publika u „Jezeru“, činilo se da je Ekonomac blizu trećeg gola, ali su gosti iz Vranja nekako uspeli da odole i sačuvaju rezultatsku prednost do isteka svi četrdeset minuta.

Iako su ostali praznih šaka, izabranici Vidana Bojovića su zaslužili da im se oda priznanje za upornost i borbenost koju su prikazali u momentima kada bi se većina timova već uveliko pomirila sa porazom.

Bio je ovo peti poraz „studenata“ u tekućoj sezoni, koji ih ostavlja u donjem delu tabele, tačnije na osmoj poziciji, sa samo dva boda više u odnosu na dve najslabije plasirane ekipe na prvenstvenoj lestvici, Ivanjicu i zrenjaninski SAS.

Narednog vikenda Kragujevčanima na noge dolazi branilac titule Loznica Grad 2018, što će svakako predstavljati pravu poslasticu za sve ljubitelja futsala u prestonici Šumadije.