Slamka spasa za „studente“

U duelu „davljenika“ na tabeli Prve futsal lige Srbije, kragujevački Ekonomac je u svom „Jezeru“ uspeo da savlada najbližeg konkurenta u borbi za opstanak, ekipu Nove Pazove, sa 3:0 (1:0). Bila je ovo tek prva pobeda popularnih „studenata“ u tekućoj sezoni, koja ih ostavlja u igri za baraž.

Derbi začelja je doneo otvorenu igre dve ekipe koje jednostavno nisu imale šta da izgube na ovom meču. Iskusna ekipa Nove Pazove doputovala je u „Jezero“ rešena da zada finalni udarac nekadašnjem šampionu države i pošalje ga u niži rang takmičenja, dok su se sa druge strane Kragujevčani našli pred hamletovskom dilemom, budući da je poraz, pa čak i eventualni remi u ovoj utakmici ujedno značio i oproštaj od prvoligaškog društva.

Suočeni sa rezultatskim imperativom i ogromnim psihološkim pristiskom, popularni „studenti“ nisu baš najbolje ušli u ovu utakmicu.

Gosti su u uvodnih desetak minuta susreta propustili par dobrih prilika da dođu do vođstva, a najzrelije su imali Miroljub Pavlović, koji se u jednom trenutku našao „oči u oči“ sa golmanom Ekonomca Milanovićem, ali nije uspeo da ga savlada, i Uroš Paunović, koji je propustio da kazni kardinalnu grešku Marka Stojanovića.

Ovde treba pridodati i šansu u kojoj se našao Kukolj, kada je fenomenalno odreagovao čuvar mreže Ekonomca Nemanja Milanović, bez svake sumnje jedan od junaka ove utakmice.

Osetivši da njegovoj ekipi „visi gol u vazduhu“, trener Ekonomca Vidan Bojović reagovao je tajm-autom u nameri da preseče sve ozbiljnije atake gostiju iz Nove Pazove i „prodrma“ redove svog tima. U tome je i uspeo, s obzirom da su njegovi izabranici po povratku na parket konačno počeli da pokazuju znake života.

Najpre je Brdar zapretio u 12. minutu, ali je njegov udarac odbranio Nemanja Pavlović, a potom je sposobnosti čuvara mreže Nove Pazove testirao i Lazar Marinković.

Bio je to uvod za ono što će uslediti samo minut kasnije, kada su nakon prekršaja nad Rajićem „studenti“ izveli kratku i brzu kombinaciju iz prekida, koju je snažnim i preciznim udarcem završio Lazar Marinković, obezbedivši Kragujevčanima početno vođstvo.

Primljeni gol povećao je nervozu u taboru gostiju, koji su samim tim postali još ranjiviji, što su igrači Ekonomca pokušali da iskoriste kako bi do odlaska na odmor uvećali stečenu prednost.

Beležimo tako snažan udarac Brdara, kada je lopta pogodila gostujućeg golmana Nemanju Pavlovića u glavu i odbila se do Milivojevića, koga je uspešno izblokirao Živanović. Usledio je potom pokušaj Digića, ali se Pavlović još jednom nije dao nadmudriti.

Vrlo lako su „studenti“ mogli da prokockaju stečeno vođstvo u samom finišu prvog poluvremena. Nakon sudara Digića i Milivojevića, Živanović je došao do lopte i izbio sam ispred Milanovića, ali je predugo oklevao sa završnim udarcem, pa se sve ipak srećno završilo po Kragujevčane.

Odmah na drugoj strani Pavlović skida „zicer“ Digiću, dok je Milanović uspešno zaustavio udarac Kukolja, što je ujedno bilo i poslednje veće uzbuđenje u veoma sadržajnih prvih dvadeset minuta igre.

Baš kao i na samom početku utakmice, i start drugog poluvremena donosi pravu opsadu gola Ekonomca. Milanović je uspešno zaustavio pokušaje Paunovića i Tepavčevića, dok je prilikom udarca Marka Pavlovića imao i sreće, budući da je lopta pogodila okvir gola.

U jeku žestokih ataka ekipe Nove Pazove, „studenti“ stižu do drugog gola. Marko Stojanović je prošao po levoj strani, a onda se maltene iz mrtvog ugla odlučio na udarac koji je iznenadio Nemanju Pavlovića – 2:0 za Ekonomac.

Suočeni sa deficitom od dva gola, gosti više nisu imali šta da izgube, pa su krenuli sa još jednim igračem u polju umesto golmana.

Na drugoj strani, veteran Predrag Rajić je propustio lepu priliku da sa šest metara uveća prednost domaće ekipe, ali je to umesto njega vrlo brzo učinio Lazar Marinković, koji je u 31. minutu sigurno realizovao kazneni udarac sa deset metara nakon šestog prekršaja igrača Nove Pazove.

Imali su „studenti“ u samom finišu još par izglednih prilika da pobedu učine ubedljivijom. Lazar Marinković je dva puta izlazio sam pred Pavlovića, ali nije uspeo da ga savlada, da bi pred sam kraj utakmice snažnim udarcem uzdrmao prečku.

Na kraju je ostalo 3:0 za Ekonomac, koji je sada smanjio zaostatak za ekipom Nove Pazove na četiri boda.

Do kraja takmičenja ostalo je da se odigraju još tri kola, a činjenica da ne zavise isključivo od svojih rezultata otežava Kragujevčanima put do baraža. Ipak, nada postoji, a pobeda nad Novom Pazovom svakako ju je dodatno rasplamsala.

„Studente“ narednog vikenda očekuje gostovanje drugoplasiranom Novom Pazaru, gde su im šanse za osvajanje novih bodova prilično male, ali će im ovaj meč svakako dobro doći kao jači trening pred odlučujuće duele sa Konjarnikom i Crvenom zvezdom u poslednja dva kola.

EKONOMAC – NOVA PAZOVA 3:0 (1:0)

„SBB Jezero“.
Igrano bez prisustva gledalaca.
Sudije:
Bratislav Jović, Miloš Grujić i Stevan Lazarević.
Strelci: 1:0 L. Marinković u 13, 2:0 Stojanović u 29, 3:0 L. Marinković (10m) u 31. minutu.
Žuti kartoni: Tadić (Ekonomac), Paunović, M. Pavlović, Živanović (Nova Pazova).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJANOVIĆ, Tanasković, Milivojević, Rajić, Tadić, Brdar, Milovanović, Dimitrijević, I. Marinković, Milenković.

NOVA PAZOVA: N. PAVLOVIĆ, ŠOŠO, TEPAVČEVIĆ, KUKOLJ, ŽIVIĆ, Macanović, Paunović, Živanović, M. Pavlović.