Podvig Ekonomca u Novom Pazaru

Kragujevački Ekonomac napravio je veliko iznenađenje pobedom na gostovanju trećeplasiranoj ekipi Prve futsal lige Srbije i jednom od glavnih kandidata u borbi za titulu ove sezone Novom Pazaru. „Studenti“ su slavili sa 3:2 (0:1) i sa nova tri boda napravili ogroman korak u pravcu baraža.

Zablistali su Kragujevčani onda kada se tome malo ko nadao, u duelu sa jednom od najkvalitetnijih ekipa u domaćem šampionatu. Otišli su „studenti“ na ovo gostovanje kao već viđeni „za odstrel“, a vratili su se na lovorikama drugog uzastopnog trijumfa, koji im naširoko otvara vrata baraža, s obzirom da im sada devetoplasirana Nova Pazova beži svega jedan bod.

Početak nije obećavao. Nekadašnja nada Ekonomca i bivši igrač aktuelnog šampiona Srbije, beogradske Crvene zvezde, Andreja Stojčevski doveo je domaću ekipu u vođstvo na isteku 15. minuta utakmice.

Međutim, start drugog poluvremena donosi pravi veleobrt na parketu „Pendika“. Prvo je Saša Digić u 23. minutu krunisao fantastičnu akciju svoje ekipe i poravnao rezultat, da bi četiri minuta kasnije posle solo prodora Alekse Milivojevića lopta ponovo završila iza leđa golmana ekipe Novog Pazara Mirze Hota – 2:1 za Ekonomac.

Krenuli su tada Pazarci na sve ili ništa, pokušali sa još jednim igračem u polju umesto golmana da što pre stignu do izjednačenja, ali im se taj rizik nije isplatio. Lazar Marinković je u 36. minutu pogodio nebranjenu mrežu domaćeg tima i povisio vođstvo Kragujevčana na 3:1.

Uspeli su Pazarci da stignu do još jednog gola u samom finišu susreta, ali prekasno da dovedu u pitanje pobedu Ekonomca.

Nakon ovog trijumfa Kragujevčanima se „otvaraju karte“ u borbi za opstanak. Sledeće dve utakmice, protiv Konjarnika u „Jezeru“ i Crvene zvezde u Beogradu, odlučuju o prvoligaškom statusu nekadašnjeg prvaka države, mada dosta toga zavisi i od učinka ekipe Nove Pazove, koja u ovom trenutku ima bod više i utakmicu manje od popularnih „studenata“.

NOVI PAZAR – EKONOMAC 2:3 (1:0)

NOVI PAZAR
„Pendik“.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije:
Bratislav Jović, Ivan Stanković i Igor Mladenović.
Strelci: 1:0 Stojčevski u 15, 1:1 Digić u 23, 1:2 Milivojević u 27, 1:3 L. Marinković u 36, 2:3 Jovanović u 40. minutu.
Žuti kartoni: El. Redžović (Novi Pazar), Brdar, L. Marinković (Ekonomac).

NOVI PAZAR: HOT, ALEKSIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, MUTAVDŽIĆ, JOVANOVIĆ, Mujović, El. Redžović, Radetinac, Sadović, Miraljemović, En. Redžović, Stojčevski, Ramić, Kolašinac.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJANOVIĆ, Nedeljković, Milivojević, Tanasković, Tadić, Brdar, Milovanović, I. Marinković, Milenković.