Opstanak sve dalji za „studente“

Kragujevački Ekonomac pretrpeo je poraz na gostovanju ekipi Vranja u utakmici 14. kola Prve futsal ligi Srbije, rezultatom 3:5 (0:2).

Po ko zna koji put ove sezone igrači nekadašnjeg prvaka države platili su ceh početničkim greškama, koje su ih i ovoga puta odvele u poraz.

Već u prvom minutu Vranjanci su iskoristili „poklon“ Kragujevčana i pogotkom Davora Tasića došli do rezultatske prednosti. Osam minuta kasnije Aleksandar Janjić koristi neodlučnost golmana Ekonomca Miloša Milenkovića i duplira prednost domaćina – 2:0.

Suočeni sa zaostatkom od dva gola, „studenti“ su na početku drugog poluvremena zaigrali znatno hrabrije i angažovanije, a produkt te bolje igre bilo je izjednačenje u 28. minutu. Najpre je Lazar Marinković u četvrtom minutu nastavka spretno odreagovao na jedan odbitak i smanjio na 2:1, da bi nedugo zatim Kristijan Vasić snažnim udarcem sa nekih 8 metara „pocepao“ mrežu Vranjanaca.

Radost učenika Vidana Bojovića nije dugo trajala, s obzirom da su Trajković i Aleksić u roku od dva minuta vratili domaćinu prednost od dva gola (4:2). Pogodak Predraga Nikolića u 36. minutu, kada je najpre nadmudrio Lazara Marinkovića, a potom i golmana Ekonomca Milenkovića, samo je potvrdio pobedu ekipe Vranja.

„Studenti“ su u finišu utakmice sa igračem višem u polju uspeli da postignu još jedan pogodak kojim su samo ublažili konačan poraz. Strelac je bio Petar Milovanović.

Do kraja takmičenja u Prvoj futsal ligi Srbije ostalo je da se odigra još četiri kola, a Ekonomac se nalazi na začelju tabele sa svega dva osvojena boda.

„Studentima“ nisu na ruku išli ni rezultati u ovom kolu, s obzirom je njihov glavni konkurent u borbi za baraž, ekipa Nove Pazove, iznenadila na svom terenu nišku Kalču (2:1) i uvećala bodovno rastojanje u odnosu na kragujevački tim, koje sada iznosi sedam bodova.

Upravo će se ove dve ekipe sastati u narednom kolu na parketu „SBB Jezera“ u derbiju začelja. Za Ekonomac je to poslednja prilika da „uskoči“ u voz za opstanak, dok bi eventualni poraz značio i definitivno opraštanje od prvoligaškog društva.

VRANJE – EKONOMAC 5:3 (2:0)

BUJANOVAC
Dvorana:
„Mladost“.
Igrano bez prisustva gledalaca.
Sudije:
Bojan Milić, Željko Stoilkov i Stevan Lazarević.
Strelci: 1:0 D. Tasić u 1, 2:0 Janjić u 9, 2:1 L. Marinković u 24, 2:2 Vasić u 28, 3:2 Trajković u 30, 4:2 Aleksić u 32, 5:2 P. Nikolić u 36, 5:3 Milovanović u 37. minutu.
Žuti kartoni: M. Tasić (Vranje), Brdar, Tadić, I. Marinković (Ekonomac).

VRANJE: M. TASIĆ, JANJIĆ, ALEKSIĆ, D. TASIĆ, TRAJKOVIĆ, Milenković, Krstić, Stojanović, Milosavljević, P. Nikolić, Aliji, Stojković, M. Nikolić.

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, DIGIĆ, MILIVOJEVIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, Tanasković, Rajić, Tadić, Brdar, Stojanović, Milovanović, Dimitrijević, I. Marinković, Milanović.