Radnički u Amrisvilu čekira kartu za šesnaestinu finala CEV kupa

Tačno sedam dana nakon prvog međusobnog okršaja u kragujevačkom „Jezeru“, odbojkaši Radničkog i švajcarskog Amrisvila večeras će se ponovo gledati preko mreže u revanš utakmici uvodne runde CEV kupa, koja se igra na parketu sportske hale „Telenfeld“ sa početkom u 19 časova. Kragujevčani su prvi meč dobili maksimalnim rezultatom (3:0), ali će im, bez obzira na ovaj ubedljiv trijumf, za direktan prolaz u narednu rundu CEV kupa biti neophodna dva dobijena seta, što neće biti nimalo lak zadatak s obzirom na kvalitet švajcarskog tima.

Četa Alekse Brđovića je u pauzi između dva evropska izazova doživela još jedan neuspeh u prvenstvu i to na gostovanju ove sezone veoma respektabilnoj ekipi Karađorđa u Topoli (1:3). To je u izvesnoj meri poremetilo dobro raspoloženje u taboru Kragujevčana nakon ubedljivog, ali mukotrpno izvojevenog trijumfa nad švajcarskim vicešampionom u prvoj utakmici odigranoj na parketu hale „Jezero“ prošle srede. Propisno su se Brđovićevi učenici namučili dok nisu slomili otpor upornih Švajcaraca, koji će sigurno žaliti za propuštenim prilikama u drugom, a naročito trećem setu, u kojem su ispustili čak šest set lopti.

Za razliku od odbojkaša Radničkog, njihov rival u uvodnoj rundi CEV kupa imao je berićetan vikend, pošto je na svom parketu savladao ekipu Neflesa sa maksimalnih 3:0 za prvi ovosezonski trijumf. Svakako da je ova pobeda podgrejala atmosferu u ekipi Amrisvila pred revanš sa Šumadincima, u kome će švajcarski predstavnik juriti zaostatak od čak tri seta.

Pravila su takva da Kragujevčanima prolazak u narednu fazu garantuju dva dobijena seta. U slučaju da Švajcarci slave sa 3:0, onda bi oni prošli dalje, dok bi se pri rezultatu 3:1 za domaće igrao dodatni, takozvani „zlatni set“ do 15 osvojenih poena.

Ukoliko eliminiše Švajcarce, Radnički će u šesnaestini finala igrati protiv rumunske Krajove.