Radnički „preživeo“ revanš u Švajcarskoj i zakazao dvomeč sa rumunskom Krajovom u šesnaestini finala CEV kupa

Odbojkaši Radničkog plasirali su se u šesnaestinu finala CEV kupa i to uprkos tesnom porazu u revanš utakmici sa švajcarskim Amirsvilom – 2:3 (25:23, 23:25, 23:25, 26:24, 9:15). Pobeda od 3:0 u prvom meču, uz dva osvojena seta u revanšu, bila je dovoljna za nastavak evropskog puta ekipe trenera Alekse Brđovića, koju u šesnaestini finala čeka okršaj sa rumunskom Krajovom.

Baš kao i u prvoj utakmici u „Jezeru“, i revanš meč srpskog i švajcarskog predstavnika u CEV kupu protekao je u izjednačenoj igri, gde su se obe ekipe žestoko borile za svaki poen. Kragujevčani su i ovoga puta dosta grešili na servisu, ali su to nadoknađivali odličnim prijemom, uz napadački izuzetno potentnog Filipa Stoilovića, koji je bio nerešiva enigma za švajcarski tim na večerašnjoj utakmici.

Domaćin je bio nešto raspoloženiji na startu uvodnog seta, ali su Šumadinci bolje finiširali i poenima rekonvalescenta Vuka Ivankovića i pomenutog Stoilovića došli su do početne prednosti u revanšu – 25:23 (1:0).

Gubitak ozbiljno je uzdrmao domaće, koji su delovali potpuno izgubljeno početkom naredne deonice. Radnički u jednom momentu došao do velikih pet poena „viška“ (10:5) i činilo se da je na dobrom putu da i ovaj period igre reši u svoju korist. Međutim, Švajcarci su se prenuli, zaigrali nešto angažovanije i uveli set u neizvesnu završnicu, u kojoj su iskoristili drugu set loptu za konačnih 25:23 i izjednačenje u setovima – 1:1.

Identičan epilog imao je i treći set, koji je domaćin rešio u svoju korist istovetnim rezultatom 25:23, čime je stekao veliku psihološku prednost pred odlučujući četvrti set. Ipak, Kragujevčani su u odsudnim trenucima pokazali snagu karaktera i gotovo čitavu četvrtu deonicu su kontrolisali rezultat, da bi na kraju uspešno zadali završni udarac protivniku i čekirali kartu za narednu rundu CEV kupa – 26:24.

U petom setu došlo je do očekivanog opuštanja u redovima kragujevačkog tima, što je ekipa Amrisvila iskoristila za častan oproštaj od Evrope – 15:9 (3:2).

Filip Stoilović je sa 27 osvojenih poena bio apsolutno centralna figura večerašnje utakmice, a značajan doprinos pobedi kragujevačkog tima dali su i Nikola Goić sa 13, odnosno Vuk Ivanković i David Krastev po 11 poena.

U domaćoj ekipi odskočili su Holdavej Šejn i Bjorn Hone sa po 16 osvojenih poena.

Radnički će u šesnaestini finala CEV kupa igrati sa rumunskom Krajovom. Prva utakmica igra se u Krajovi 29. novembra, dok je revanš u „Jezeru“ sedam dana kasnije.