Radnički proklizao u Topoli

Odbojkaši Radničkog doživeli su drugi uzastopni neuspeh u BPŠ Superligi Srbije, nakon što su sinoć poraženi na gostovanju odličnoj ekipi Karađorđa u Topoli u utakmici 4. kola – 1:3 (24:26, 25:14, 21:25, 25:27).

Fizički i emotivno ispražnjeni nakon napornog duela sa švajcarskim Amrisvilom na startu CEV kupa, učenici trenera Alekse Brđovića nisu uspeli da se dostojno suprotastve veoma motivisanom domaćinu željnom prvog velikog „skalpa“ u ovogodišnjem šampionatu. Izuzev drugog seta, koji su Kragujevčani lako rešili u svoju korist, ostatak meča protekao je mahom u egal igri, u kojoj su detalji odlučivali o ishodu setova.

Velika borba vodila se u uvodnom setu. Ekipe su se neprestano smenjivale u vođstvu sve do samog finiša seta, kada su nakon prokockane set lopte Kragujevčana domaći vezali tri poena i rešili ovaj period igre u svoju korist rezultatom 26:24.

Drugi set protekao je u totalnoj dominaciji Brđovićeve čete, koja je nakon izjednačenog početka sredinom ovog perioda dodala gas i u silovitom naletu „počistila“ domaćina. Konačnih 25:14 jasno govori o stepenu nadmoćnosti Kragujevčana u ovoj deonici.

Ekipa Karađorđa prenula se u trećem setu i predvođena raspoloženim korektorom Milošem Nadaždinom, koji je nanizao osam poena u ovoj deonici, diktirala je tempo, uz vođstvo koje je u pojedinim trenucima dostizalo i solidnih šest poena prednosti. Gosti su na servis Krasteva uspeli da uhvate priključak, prišavši na samo poen zaostatka, ali je u finišu ponovo u prvi plan izbio fenomenalni Nadaždin, koji je sa četiri vezana poena presudio Kragujevčanima u ovom setu – 25:21.

Četvrti set bio je bitka na „život i smrt“. Domaći su poveli sa dva asa Vemića, ali je Radnički vrlo brzo uspostavio rezultatsku kontrolu, koju je održavao sve negde do sredine druge polovine seta, kada je serijom grešaka predao vođstvo u ruke protivniku. U neizvesnoj završnici više mirnoće imali su odbojkaši Karađorđa, koji su poenima Bekrića i Nadaždina rešili ovaj set u svoju korist rezultatom 27:25 za konačnih 3:1 u setovima.

Miloš Nadaždin bio je najistaknutija figura u pobedničkom sastavu. Meč je završio sa 22 poena, uz solidnih 53 odsto realizacije napada (36-19). Dvocifreni u ekipi Karađorđa bili su još i Alija Bekrić sa 14 i Miloš Bojović sa 11 osvojenih poena, od toga čak 7 blokom.

Na drugoj strani, raduje partija mladog bugarskog korektora Davida Krasteva koji je osvojio 24 poena (37-18). Dvocifren učinak u kragujevačkom timu zabeležio je još samo Filip Stoilović, koji je zastao na brojci od 14 osvojenih poena (22-13).

Radnički je nakon drugog poraza u nizu pao čak na osmo mesto superligaške tabele sa pet osvojenih bodova u prva četiri kola.

Kragujevčane u sredu očekuje gostovanje švajcarskom Amrisvilu u revanš utakmici uvodne runde CEV kupa, a potom i utakmica naredne pete runde domaćeg šampionata protiv Spartaka u Subotici.