Radnički (opet) poražen u Laktašima

Pred oko hiljadu i po gledalaca u dvorani  u Laktašima, košarkaši Radničkog opet zabeležili poraz od neugodne Igokee, koju do sada nisu pobedili u prethodne tri sezone. Radnički vodio tokom cele utakmice, domaći preokrenuli u poslednjim minutima meča.

Nakon poraza od Zvezde i Panioniosa, Kragujevčani su otputovali u Laktaše po prvi trijumf protiv Igokee u istoriji kluba, ali i povratak na pobednički kolosek pred važne duele u okviru regionalnog takmičenja i Evrokupa.

Radnički je krenuo veoma jako od samog starta meča i posle pet minuta igre rezultat na semaforu je glasio 16:4 u korist Kragujevčana. Iskusni treneri su mišljenja da je rano stečena ubedljiva prednost na gostujućem terenu, u najmanju ruku „mač sa dve oštrice“, ali Radnički je bio u dobrom momentu i to je bio svakako veliki plus.

Međutim, raspoloženi Gordić je već u drugoj deonici uspeo da vrati Igokeu na jednocifreni minus, a poluvreme je završeno rezultatom 44:49.

Drugo poluvreme krenulo je opreznijom igrom na obe strane terena.  Radnički je promašivao šuteve za tri poena iz izglednih pozicija, dok su domaći predvođeni iskusnim Jorovićem prišli na samo poen minusa u 27. minutu.

Dušan Mlađan je opet pokazao da je u dobroj formi i da ova atletski sjajna ekipa Radničkog treba da „radi“ akcije za jednog takvog šutera. Mlađan je u poslednjoj deonici bio jedan od najzaslužnijih za rezultatski plus Radničkog sve do 38. minuta utakmice.

Međutim, serija promašenih penala Kragujevčana, pružila je priliku Igokei da dođe u rezultatski plus na dva minuta do kraja utakmice. Duško Bunić i Miljan Pavković, bivši igrači Radničkog, su bili veoma raspoloženi u samoj završnici meča. Sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja, Igokea se bolje snašla u samoj završnici i izvojevala novu pobedu protiv Radničkog i to petu zaredom.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Siniša Štemberger sa čak 28 poena, a pratili su ga Gordić sa 16, i Jorović sa 10 koševa. U ekipi Radničkog na kraju je najefikasniji bio Sili sa 17 poena. Dušan Mlađan je ubacio 15 koševa, a Nikola Kalinić je dodao 12 poena.

KK Igokea – KK Radnički 91:88 ( 20:28, 24:21, 17:15, 30:24)

Arena: S.D.Laktaši
Gledalaca: 1500.
Sudije: Dozai, Hordov, Perlić.

IGOKEA: Pavković 5, Dozet 4, Jorović 10, Knežević, Gajović 8, Radukić, Galovej, Nikolić 8, Gordić 16, Bakić 3, Štemberger 28, Bunić 9.

RADNIČKI: Sili 17, Janković, Lešić 9, Jović 5, Stevanović, Mlađan 15, Kalinić 12, Jaru 10, Dimić 9, Balmazović, Jevtović, Marinović 11.

Radnički  će u narednom kolu ABA lige igrati kao domaćin protiv ljubljanske Olimpije, 26. oktobra u 19h, u hali „Jezero“.