Šumadinke tri od tri

Sjajnom drugom četvrtinom košarkašice Šumadije stigle su do treće pobede u tri kola Prve ženske lige Srbije. Izabranice Petra Markovića savladale su na svom terenu Student iz Niša rezultatom 74:55 (18:16, 27:13, 18:14, 11:12).

Serija 15:2 u prvih pet minuta druge četvrtine bila je ključ ove utakmice. Niški tim nije uspeo da se vrati u meč i ozbiljnije ugrozi prednost domaćina.

Po 17 poena postigle su Jovana Čković i Marina Marković, s tim što je Marković ostvarila čak 19 skokova na ovom meču i imala indeks uspešnosti 30, što joj je donelo epitet igrača utakmice. Aleksandra Račić je postigla 14, a Hristina Marjanović 10 poena.

U timu iz Niša Emilija Stojanović je postigla 15 poena (6 skokova), a Marija Ilić je ostvarila dabl-dabl od 11 poena i 15 skokova.

Šumadija u narednom kolu putuje u Vrbas.