Šapčanke bolje za pola koša

I na drugom gostovanju ove sezone košarkašice Radničkog nisu osetile slast pobede. Naime, večeras je u Šapcu, u okviru 3. kola Prve A lige, domaća ekipa slavila nad Kragujevčankama posle bolje igre u poslednjoj četvrtini sa 58:57 (16:14, 17:13, 8:21, 17:9).

Prvo poluvreme je bilo prilično ujednačeno, a na desetominutni odmor se otišlo vođstvom domaćeg tima od 33:27. Treća četvrtina je u potpunosti pripala košarkašicama Radničkog, pa se u poslednju deonicu ušlo rezultatom 48:41 u korist gostujuće ekipe. Ipak, sve što su stekle u trećoj, Kragujevčanke su prokockale u četvrtoj četvrtini, pa je na kraju u neizvesnoj završnici slavila domaća ekipa sa pola koša prednosti.

U pobedničkoj ekipi prednjačile su Maja Adamović sa 13 i Jovana Vidaković sa 12 poena, dok je kod Kragujevčanki sjajna bila Aleksandra Katić sa 21 poenom.

Posle tri kola Kragujevčanke imaju jednu pobedu i dva poraza i nalaze se na 11. mestu.

U narednom, 4. kolu Prve A lige, Radnički će ugostiti subotički Spartak.