Radnički 1950 ubedljiv protiv Poleta

KK Radnički 1950Košarkaši Radničkog 1950 očekivano su pred svojim simpatizerima u hali „Gordana Goca Bogojević“ savladali ekipu Poleta iz Ratine, u 15. kolu Prve regionalne lige Zapad, rezultatom 101:62 (32:16, 23:25, 27:2, 19:19) i tako upisali svoju trinaestu pobedu u sezoni.

Na samom startu meča gosti iz Ratine su dobro parirali Kragujevčanima, pre svega zahvaljujući Kostiću i Đurđeviću. Međutim, kada su se polovinom uvodne deonice razigrali Tripković i Todorović, domaći su se jako brzo rezultatski odlepili i pobegli na plus šesnaest (32:16).

Na poluvremenu su košarkaši Radničkog 1950 imali vođstvo od 55:41, da bi u trećoj četvrtini usledio pravi potop gostiju, koji su za deset minuta ubacili samo dva poena. Kragujevčani su to iskoristili da stvore nedostižnu prednost, pa je trener Igor Todorović u završnom kvartalu imao priliku da testira sposobnosti igrača sa manjom minutažom.

Ekipu Radničkog 1950 do pobede su predvodili Kostić sa 20, kapiten Drašković sa 18 i Tripković sa 17 poena. U ekipi Poleta Lazar Đurđević zabeležio je 11, a Nikola Kostić poen manje.

Ovim trijumfom Kragujevčani su zadržali lidersku poziciju na tabeli, sa poenom prednosti u odnosu na ekipu Uba.

Naredni rival ekipi Radničkog 1950 biće neugodni Zlatar iz Nove Varoši. Očekuje se da kragujevački tim na ovom gostovanju bude jači za oporavljenog Nedeljkovića.