KKK Radnički: Korak bliži višem rangu

14548437999168_17-1000KKK Radnički preskočio je sinoć možda i najtežu prepreku do kraja sezone u Drugoj regionalnoj ligi Zapad 2. U sjajnoj atmosferi kragujevačkog „Jezera“ oružje je položila ekipa Požarevca – 88:79 (23:22, 25:19, 21:23, 19:15), čime su izabranici Nenada Milojevića napravili verovatno i najznačajniji korak ka višem rangu takmičenja.

Utakmica je opravdala epitet derbija, budući da su domaći slomili otpor Požarevljana tek u poslednja tri minuta susreta.

Nakon prilično izjednačene uvodne deonice, u kojoj su gosti bukvalno „živeli“ od šuta za tri poena (4/5), drugi kvartal je pripao Kragujevčanima, koji su na odmor između dva poluvremena otišli sa sedam poena prednosti (48:41).

U trećoj četvrtini košarkaši Radničkog stigli su do dvocifrene prednosti (56:41), ali se gosti nisu predavali, pa se u odlučujući period ušlo sa vođstvom domaće ekipe od 69:64.

Uporni Požarevljani su strpljivom igrom uspeli da se približe na samo dva poena zaostatka u 37. minutu (81:79), da bi nakon tajm-auta Nenada Milojevića, domaći serijom 7:0 konačno slomili otpor svog rivala i došli do važna dva boda.

Iskusni kapiten Kragujevčana Nikola Glišović bio je najkorisniji igrač susreta sa 13 poena, 9 skokova i 2 asistencije, uz 24 indeksnih poena. 20 poena postigao je nezaustavljivi Šamanović, 19 je ubacio Arnaut, 13 Đorđe Milosavljević, a 12 Knežević.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Vuksanović sa 18 peona, po 16 su postigli Martinović i Sandić, a dvocifren strelac je bio još Papić sa 14 pogodaka.

Zbog istupanja ekipe Temnića iz lige, Kragujevčani će pauzirati narednog vikenda, da bi 20. februara odmerili snage sa Slogom u Despotovcu.