Porazi Šumadije i Radničkog

kosarkaKošarkašice Šumadije i Radničkog nisu imale razloga za radost ni proteklog vikenda, pošto su u mečevima 17. kola Prve lige Srbije upisale nove poraze. „Šumadinke“ su očekivano položile oružje pred moćnim Radivojem Koraćem, dok su popularne „Crvene“ nesrećno poražene na gostovanju NŽKA trojkom u poslednjoj sekundi.

Ekipa Radivoja Koraća slavila je u hali „Gordana Goca Bogojević“, savladavši domaću Šumadiju sa 74:60 (21:12, 22:16, 16:19, 15:13).

Gošće su već na samom startu nagovestile Kragujevčankama da nemaju šta da traže u ovom duelu i već u 14. minutu vodile sa ubedljivih 31:15. U 18. minutu bilo je 43:20 za ekipu Koraća, da bi do odlaska na odmor domaće uspele da ublaže tu prednost za konačnih 28:43 posle prvih 20 minuta igre.

„Šumadinke“ su najozbiljnije pripretile u trećoj deonici, kada su se spustile na minuš šest (45:51), ali su gošće uspele da prekinu nalet domaćeg tima i u poslednji desetominutni period uđu sa dvocifrenom prednošću – 59:47.

U 35. minutu Kragujevčanke ponovo prilaze sedam poena zaostatka (56:63), međutim, usledila je trojka Turudićeve za 66:56, koja je faktički i prelomila ovaj susret.

U pobedničkom timu po 14 poena postigle su Nevena Vučković i Nataša Bučevac, 11 poena je ubacila Marta Vulović, a Teodora Turudić sedam, uz devet skokova.

Kod domaćina je Jelena Ćulafić bila najefikasnija sa 16 poena, Marija Radović je ubacila 15, a Jelena Prvulović ubeležila dabl-dabl učinak uz 10 poena i 11 asistencija.

Košarkašice Radničkog nesrećno su poražene na gostovanju NŽKA rezultatom 65:68 (18:15, 15:18, 16:14, 16:21).

Utakmica je obilovala rezultatskim preokretima tokom svih 40 minuta. Kragujevčanke su sredinom treće četvrtine u nekoliko navrata stizale do sedam poena prednosti, ali su mlade i borbene košarkašice domaćeg tima ipak smogle snage da se vrate i uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu.

Košarkašice Radničkog su na 21 sekundu do kraja imale napad za pobedu, koji nisu iskoristile. Nažalost, stigla je momentalna kazna kada je Dunja Lango uz zvuk sirene pogodila za tri poena i donela radost svojim saigračicama.

Što se liste strelaca tiče, kod domaćina je Teodora Trebovac bila najefikasnija sa 18 poena, 13 je postigla Mirjana Momirov, a 11 Jelena Mitrović, uz 16 skokova.

U ekipi Radničkog Milica Cvetanović je zabeležila dabl-dabl učinak sa 23 poena i 12 skokova, dok je Bojana Stevanović postigla 15 poena.

Nakon sedamnaest odigranih kola Radnički je ostao na devetoj poziciji sa 23 boda, dok je Šumadija deseta sa bodom manje.

U sredu je na programu vanredno, 18. kolo, u kome nas očekuje gradski derbi Šumadije i Radničkog u hali „Gordana Goca Bogojević“.