Radnički 1950 na krilima orla „preleteo“ Užice

KK Radnički 1950U sjajnoj atmosferi, pred oko 700 gledalaca u hali „Veliki park“ u Užicu, košarkaši Radničkog 1950 savladali su domaću Slobodu sa 80:77 (24:23, 13:23, 30:12, 13:19) na startu sezone u Drugoj ligi Srbije. Bio je to veoma uzbudljiv meč, koji je odlučen u penal završnici, iako su Kragujevčani pred ulazak u poslednji period imali devet poena prednosti.

Užičani su krenuli silovito i poveli na samom startu sa 6:0. Ipak, gosti iz Kragujevca, predvođeni Kostićem i Lalovićem, uspevaju da anuliraju vođstvo domaće ekipe i prvu četvrtinu završe sa poenom prednosti – 24:23.

Druga četvrtina donosi nešto lošiju igru košarkaša Radničkog 1950, koji nikako nisu uspevali da pronađu pravi šuterski ritam. Užičani su zahvaljujući sjajnom triju Mladenović – Cvetković – Jovanović preokrenuli tok utakmice u svoju korist i na poluvreme otišli sa devet poena prednosti – 46:37.

U pauzi između dva poluvremena trener Radničkog 1950 Igor Todorović je „prodrmao“ svoje pulene, koji su u trećem desetominutnom periodu prosto „razneli“ domaću ekipu. Odličnom odbranom, uz dobre role Kostića, Nedeljkovića i Stojanovića u napadu, kragujevački drugoligaš uspeo je ne samo da stigne prednost Užičana, već da u poslednju četvrtinu uđe sa obećavajućih 67:58.

I kada se očekivalo da će gosti rutinski privesti utakmicu kraju, usledila je prava drama i penal završnica u kojoj su domaći umalo iskoristili nedostatak koncentracije igrača Radničkog 1950 sa linije slobodnih bacanja. Ipak, Kragujevčani su na kraju uspeli da sačuvaju vođstvo i slave sa 80:77.

Pomenuti Nikola Kostić bio je bez premca najbolji akter susreta, ubacivši 29 poena, a pratili su ga novajlija Stojanović sa 16 i Drašković sa 11 poena. Kod Užičana istakli su se Jovanović sa 22, Mladenović sa 20 i Anđić sa 14 poena.

U 2. kolu košarkaši Radničkog 1950 dočekaće narednog vikenda ekipu Pirota.