Silovit start KKK Radnički u Prvoj regionalnoj ligi – Zapad

kkk-radnicki-2016

Košarkaši kragujevačkog Radničkog uspešno su startovali u Prvoj regionalnoj ligi – Zapad, pošto su u utakmici 1. kola, pred oko 500 gledalaca u „Jezeru“, savladali ekipu Uba sa čak 47 poena razlike – 124:77 (27:16, 34:19, 34:25, 29:17).

Veoma motivisani izabranici Zorana Milovanovića nisu dali svom rivalu ni promil šanse u sinoćnom meču. Izuzev u uvodnih četiri minuta, Ubljani nisu mogli da se nose sa raspoloženim igračima Radničkog, koji su na kraju slavili i više nego ubedljivu pobedu.

U pobedničkom timu svi igrači, izuzev Stevanovića, upisali su se u listu strelaca. Čak sedam košarkaša Radničkog ostvarilo je dvocifren učinak, a prednjačili su Beočanin i Vasilić sa po 18 poena. U gostujućoj ekipi Popović je bio daleko najefiksaniji sa 30 poena.

Radnički će u narednom kolu ponovo biti domaćin, ovaj put Studentu iz Bajine Bašte.

U pauzi između dva prvenstvena kola, Kragujevčane u sredu, 12. oktobra, očekuje debi u nacionalnom kupu, protiv ekipe Klika iz Arilja. Taj meč će zbog zauzetosti hale „Jezero“ biti odigran u hali „Gordana Goca Bogojević“ sa početkom u 19 časova i 15 minuta.