Klik zaustavio košarkaše Radničkog na startu takmičenja u kupu

KKK RadnickiKošarkaši kragujevačkog Radničkog poraženi su na svom premijernom nastupu u Kupu Radivoja Koraća. Klik iz Arilja bio je bolji rival i slavio u hali „Gordana Goca Bogojević“ sa 88:81 (29:20, 21:21, 17:13, 21:27).

Oslabljeni neigranjem nekolicine igrača, ali sa Markom Šamanovićem u timu, koji se vratio sa Maldiva, Kragujevčani su već u prvoj četvrtini bili u rezultatskom deficitu. Iako je tim Zorana Milovanovića dobro započeo meč, gosti su u 7. minutu serijom od 10:0 došli do prednosti koju nisu ispuštali do kraja susreta.

Pokušavali su domaći da se vrate u meč. Najbliži tome bili su u 36. minutu kada su smanjili na 70:75, ali Ariljci su se preciznim šutevima za tri poena ponovo „odlepili“ i sigurno priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Mijatović sa 24 poena, Bakarčić je postigao 18, a Arnautović 16 poena. U ekipi Radničkog Beočanin je prednjačio sa 18 poena, kapiten Arnaut je ubacio 15, Knežević 13, a Tomašević i Šamanović  po 11 poena.

Inače, ove dve ekipe sastaće se ponovo već početkom narednog meseca u 6. kolu Prve regionalne lige – Zapad.

Nakon kratkog izleta u kup takmičenju, košarkaši Radničkog sada se okreću prvenstvu i utakmici sa Studentom, koja se igra u nedelju, u hali „Jezero“, sa početkom u 13 časova.