Panić brži od sirene: Radnički izbegao poraz u „Strelištu“

Bod veliki kao kuća doneli su rukometaši Radničkog sa gostovanja pančevačkom Dinamu u utakmici 16. kola Super lige Srbije. Bili su Kragujevčani na ivici trećeg uzastopnog poraza u prvenstvu, ali im je pogodak Petra Panića uz zvuk sirene omogućio da se iz Pančeva ipak vrate neporaženi – 24:24 (12:11).

Napravila je ekipa trenera Dragana Študera reakciju nakon pomalo neočekivanog poraza od Crvene zvezde i pokazala zube ove sezone odličnim Pančevcima, koji su u ovaj meč ušli na talasu serije od tri uzastopna trijumfa. Ipak, naišli su na čvrstog rivala koji se nije predavao do poslednjeg trenutka, zbog čega je na kraju uostalom i nagrađen jednim, ali izuzetno vrednim bodom.

Nije dobro počelo po Kragujevčane. Domaćin je već u 6. minutu stekao solidan kapital od tri gola prednosti (3:0), pa je delovalo da utakmica ide u neželjenom pravcu za gostujući tim. Međutim, usledio je nagli trzaj Šumadinaca, koji su za nepuna četiri minuta serijom 5:0 preokrenuli rezultat u svoju korist (5:3). Brzo su se Pančevci oporavili od ovog šoka i povratili rezultatsko preimućstvo, koje su čuvali sve do samog finiša prvog poluvremena, kada im je Radnički ponovo preoteo vođstvo – 12:11 nakon prvih pola sata igre.

Tokom čitavog drugog poluvremena rezultatska prednost je neprestano prelazila sa jedne na drugu stranu i tako sve do poslednjeg minuta u koji se ušlo sa nerešenim rezultatom (23:23). A onda – drama. Jezdimirović desetak sekundi pre kraja donosi domaćinu gol prednosti (24:23) i kada se činilo Kragujevčanima nema spasa, Petar Panić je pogotkom uz zvuk sirene uskratio radost domaćinu, a svom timu doneo prve bodove nakon tri sušna kola.

Upravo je Panić sa 6 postignutih golova bio najefikasniji u kragujevačkom timu. Kod domaćina se, pak, istakao Miloš Grozdanić koji se u strelce upisivao 9 puta.

Radnički je ovim remijem zadržao sedmu poziciju na tabeli sa 12 osvojenih bodova, tik ispred osmoplasiranog Jugovića koji ima bod manje.

Kragujevčani će i u narednom kolu gostovati, ovoga puta beogradskom Partizanu, koji ih je nedavno izbacio iz Kupa prof. dr Branislav Pokrajac.