Debakl rukometašica Radničkog na Banjici

Potpuni brodolom doživele su rukometašice Radničkog na gostovanju beogradskoj Crvenoj zvezdi u utakmici 15. kola Super lige Srbije. Kragujevčanke su „isprašene“ sa čak 18 golova razlike, što ujedno predstavlja i njihov najubedljiviji poraz u dosadašnjem delu prvenstva – 20:38 (9:23).

O razmerama katastrofalne igre izabranica trenera Aleksandra Radosavljevića, naročito u fazi defanzive, možda najbolje govori podatak da su samo u prvih pola sata igre primile čak 23 gola. Dobro su se, doduše, držale Kragujevčanke u uvodnih petnaestak minuta susreta, ali su se onda u potpunosti raspale i dopustile domaćim rukometašicama da steknu kapitalnu prednost. Na kraju su obe ekipe utakmicu završile sa rezervnim postavama, s obzirom da je pitanje pobednika bilo rešeno već u prvih trideset minuta.

Aleksandra Stamenić je sa 11 postignutih pogodaka bila golgeterski najraspoloženija u pobedničkom timu, dok je u Radničkom prednjačila iskusna Dunja Tasić sa 5.

Tri kola pre završetka ligaškog dela sezona Radnički zauzima osmo mesto na tabeli sa šest osvojenih bodova, tik ispred kruševačkog Napretka 12 koji je sakupio bod manje.

Upravo će ove dve ekipe odmeriti snage u kragujevačkom „Jezeru“ u narednoj prvenstvenoj rundi, koja je na programu 9. marta. Biće to bez svake sumnje ključna utakmice za Kragujevčanke koja će odrediti njihovu sudbinu u superligaškom društvu.