Šumadinci promašili remi, Zvezda nosi bodove iz „Jezera“

Novi poraz rukometaša Radničkog na domaćem parketu. Nakon Partizana u kupu, pobedi u „Jezeru“ večeras su se radovali i rukometaši Crvene zvezde Primobet, koji su savladali Kragujevčane na otvaranju drugog dela sezone u Super rukometnoj ligi Srbije – 26:25 (15:13).

To što su večeras na golu imali veoma raspoloženog Nikolu Perića, koji je nanizao 14 uspešnih intervencija, nije pomoglo Šumadincima da izbegnu poraz u susretu sa značajno oslabljenim timom „crveno-belih“. Bili su domaći u rezultatskom zaostatku tokom većeg dela susreta, imali u jednom momentu i četiri gola „minusa“, ali su i pored toga uspeli da utakmicu uvedu u neizvestan finiš, gde su propustili priliku da dođu barem do boda, koji bi im i te kako značio u nastavku prvenstvene trke. Ipak, šut Petra Panića sa devet metara u poslednjim sekundama utakmice uspešno je neutralisao čuvar mreže „crveno-belih“ Aleksa Bogunović.

Na samom početku meča ekipe su se smenjivale u vođstvu, a prvi su do nešto osetnije prednosti došli domaći na isteku 10. minuta, kada su poveli sa dva gola razlike (6:4). Zahvaljujući pre svega raspoloženom Periću na golu, koji je upisao čak 11 odbrana u ovom periodu igre, Šumadinci u 22. minutu dolaze do maksimalnih „plus 4“ (12:8) na radost svoje ne preterano brojne, ali verne armije navijača u „Jezeru“. I onda odjednom – prekid filma. Gosti u poslednjih osam minuta prvog poluvremena prave seriju 7:1 i na odmor odlaze sa dva gola „viška“ (15:13).

Drugo poluvreme proteklo je u konstantnim pokušajima domaće ekipe da „istopi“ rezultatski „minus“ iz prvih pola sata igre. Bili su Kragujevčani u par navrata nadomak izjednačenja, ali su „crveno-beli“ uspevali da sačuvaju prednost, da bi na ulasku u poslednjih desetak minuta utakmice dodali gas i odlepili se na već osetnih „plus 4“ (25:21). Nisu se, međutim, učenici Dragana Študera predavili, pronašli su način da se ponovo prilepe za leđa protivniku i učine završnicu utakmice krajnje neizvesnom, ali su nažalost propustili priliku da se spasu poraza.

Epitet najboljeg strelca u pobedničkom timu poneo je Dušan Šmigić sa 7 postignutih golova, dok je na drugoj strani po običaju prednjačio Miloš Barudžić sa 6 uspešnih šuteva u metu.

Radnički je tako propustio veliku priliku da napravi iskorak na superligaškoj tabeli, te i nakon ovog kola ostaje na sedmoj poziciji sa 11 osvojenih bodova.

U narednoj rundi izabranike trenera Dragana Študera očekuje gostovanje u ovom trenutku četvrtoplasiranom Dinamu u Pančevu.