Simultanka Andree Boner nedovoljna Kragujevčankama da izbegnu poraz u duelu sa favorizovanim Inđijkama

Rukometašice Radničkog porazom su zaključile regularni deo takmičenja u Super ligi Srbije. Kragujevčanke su u okviru poslednjeg 18. kola poražene na svom parketu od budućeg učesnika plej-ofa Železničara iz Inđije, rezultatom 23:24 (11:10).

Bez obzira što za obe ekipe večerašnji meč nije imao veću rezultatsku važnost, malobrojna publika u dvorani „Jezero“ imala je priliku da uživa u jednoj dinamičnoj i uzbudljivoj rukometnoj predstavi, koja je svoj epilog dobila tek u završnim minutima. Iako oslabljen neigranjem nekolicine standardnih prvotimki, Radnički je predvođen večeras golgeterski izuzetno raspoloženom Andreom Boner pružio snažan otpor jednom od glavnih pretendenata za titulu u aktuelnoj sezoni.

Tokom čitavog prvog poluvremena je rezultatska prednost bila na strani domaćeg tima. Imale su Kragujevčanke u jednom momentu i četiri gola „viška“ (10:6), ali su na odmor ipak otišle sa minimalnim kapitalom (11:10).

Uspele su rukometašice Radničkog da odbiju prvi nalet Inđijki na samom startu drugog poluvremena, ali su zbog kratke rotacije vremenom počele da gube snagu i sve više posustaju, što su gošće iskoristile da u drugom „udaru“ preotmu vođstvo (17:15). Međutim, nisu Kragujevčanke pomišljale da bace koplje u trnje, čak i u momentima kada su Inđijke izbile na maksimalnih „plus 3“ (22:19), već su nastavile da nesmanjenom žestinom pružaju otpor protivničkom timu. Kao nagrada za ovu borbenost i nepokolebljiv duh stiglo je izjednačenje u 57. minutu (23:23), ali je samo minut kasnije Anja Vujinović pogodila za konačnih 24:23 u korist gostujućeg sastava.

Glavna zvezda večerašnje utakmice u „Jezeru“ bila je fantastična Andrea Boner, koja je odigrala skoro pa simultanku sa ekipom iz Inđije. Utakmicu je okončala sa čak 14 postignutih pogodaka, što je ujedno i njen ovosezonski rekord u superligaškoj konkurenciji.

Zvanje prvog strelca u redovima pobedničke ekipe na ravne časti su podelile Anja Vujnović i Una Obrenović sa po 6 postignutih golova.

Rukometašice Radničkog su regularni deo sezone u Super ligi Srbije okončale na osmoj poziciji sa osam sakupljenih bodova. Izabranicama trenera Aleksandra Radosavljevića sada predstoji odlučujuća borba za opstanak u plej-autu, koji startuje već narednog vikenda.