Rukometaši Radničkog uspešno razoružali „fenjeraša“

Rukometaši Radničkog uspešno su izneli breme favorita u duelu sa poslednjeplasiranim timom Super lige Srbije, zrenjaninskim Proleterom, u utakmici 20. kola odigranoj pred nešto više od stotinak gledalaca u kragujevačkom „Jezeru“ – 32:29 (15:13).

Nepisano sportsko pravilo kaže da je najteže dobiti one unapred „dobijene“ utakmice, pa su se tako i rukometaši Radničkog propisno namučili dok nisu slomili otpor „fenjeraša“ iz Zrenjanina, koji kako stvari trenutno stoje broji poslednje dane u superligaškom društvu. Držali su se Zrenjaninci dobro sve do uvodnih minuta drugog poluvremena, kada su Kragujevčani dodali gas i stekli nešto opipljiviju prednost, koja im je omogućila miran finiš.

Isprva je sve „mirisalo“ na lak i ubedljiv trijumf kragujevačkog tima, koji je više od dvadeset minuta uspešno održavao prednost od tri gola. Međutim, u završnim minutima prvog poluvremena Zrenjaninci stižu do izjednačenja (13:13) koje nije dugo potrajalo, s obzirom da su Šumadinci do odlaska na odmor uspeli da povrate vođstvo – 15:13.

Desetominutni predah više je prijao Kragujevčanima, koji po povratku na parket izbijaju na maksimalnih „plus 5“ (22:17), što se ispostavilo kao nedostižna prednost za goste iz Zrenjanina. Šumadinci su uprkos nastojanjima Zrenjaninaca da ublaže rezultatski zaostatak uspešno sačuvali stečeno vođstvo pretvorivši ga na kraju u svoj šesti prvenstveni trijumf, kojim su se učvrstili na sedmoj poziciji superligaške tabele ispred beogradskog Obilića kome i dalje beže dva boda.

Miloš Barudžić je sa 11 postignutih golova još jednom opravdao status prvog strelca kragujevačkog tima, a pratili su ga kapiten Stefan Stanojev i Veljko Davidović sa po 6 pogodaka, koliko su na drugoj strani upisali Nemanja Đurašković i Nikola Sekulić, dvojica najefikaniji u redovima ekipe iz Zrenjanina.

Narednog vikenda rukometaši Radničkog putuju u Leskovac na noge uvek neugodnoj Dubočici 54, dok prvenstvenu trku završavaju duelom sa ekipom Jugovića iz Kaća u „Jezeru“.