Nakon Šumadije, Zvezda bolja i od Radničkog

zkk-radnicki-2016Košarkašice kragujevačkog Radničkog poražene su u utakmici 10. kola Prve lige Srbije od beogradske Crvene zvezde, rezultatom 61:80 (20:16, 8:20, 15:25, 18:19). Meč je odigran u kragujevačkoj hali „Gordana Goca Bogojević“, pred oko 200 gledalaca.

Beograđankama očigledno prijaju gostovanja u gradu na Lepenci, pošto su nakon trijumfa nad Šumadijom, večeras „skalpirale“ i ekipu Radničkog.

Domaća ekipa je bolje ušla u meč, imala i sedam poena prednosti u 7. minutu (15:8), ali su crveno-bele iz minuta u minut topile tu razliku i serijom od jedanaest vezanih poena došle do preokreta sredinom druge četvrtine.

Beograđanke su meč prelomile u trećoj deonici, kada su došle do osetnije dvocifrene prednosti, koju su znalački sačuvale do isteka svih četrdeset minuta.

Crveno-bele je do sedmog prvenstvenog trijumfa predvodila Snežana Čolić sa 15 poena, dok je poen manje postigla Aleksandra Katanić. Sa druge strane, dvocifrene u ekipi Radničkog bile su Trifunović sa 13, Stevanović i Celić sa po 12 i Kristina Milošević sa 11 poena.

Nakon deset odigranih kola košarkašice Radničkog imaju polovičan učinak od pet pobeda i isto toliko poraza.

Već u sredu su na programu utakmice vanrednog, 11. kola, u kome Kragujevčanke očekuje gostovanje neprikosnovenom Radivoju Koraću.