KKK Radnički ruši rekorde: Kopaonik „zatrpan“ u „Jezeru“

14500431931329_41Najubedljiviju pobedu u dosadašnjem delu sezone, košarkaši kragujevačkog Radničkog zabeležili su ovog vikenda u hali „Jezero“. Žrtva je bio Kopaonik iz Brusa, koji je poražen sa 154:70 (50:14, 39:17, 34:20, 31:19), u utakmici 9. kola Druge regionalne lige Zapad 2.

Već nakon deset minuta igre Kragujevčani su postigli čak 50 poena, koliko većina ekipa ne ubaci ni za celo poluvreme. Šamanović i Milosavljević bili su nezaustavljivi u ovom kvartalu i od 50 postignutih poena, polovina je njihovo zajedničko delo.

Košarkaši Radničkog nisu pokazali milost prema svom protivniku ni u nastavku susreta. Već u 25. minutu domaćin je prebacio „stotku“, šesti put ove sezone, a „rešetanje“ gostiju iz Brusa nastavljeno je do konačnih 154:70, što je ujedno i najubedljvija pobeda Kragujevčana ove sezone.

Nemanja Knežević pružio je odličnu partiju sa 25 poena i 12 uhvaćenih lopti, dok je najefikasniji igrač susreta bio je Šamanović sa 26 pogodaka. Njima treba pridodati i dvocifrene: Vasilića sa 20, Milosavljevića 17, Ristanovića 16, Arnauta 13 i Mitrovića sa 11 poena. Među igračima Kopaonika najefikasniji je bio Mitrović sa 22 poena, a sledio ga je Palibrk sa 19.

Košarkaše Radničkog je pored pobede nad timom iz Brusa obradovala i vest da je glavni rival za prvo mesto, ekipa Paraćina, doživela svoj drugi prvenstveni poraz od Požarevca, i to na svom parketu.

Tako će Kragujevčani u predstojeći derbi sa Paraćincima, koji je na programu u petak u hali „Jezero“, ući sa  dva boda prednosti, što će nesumnjivo stvoriti veći pritisak na gostujući tim.