Katastrofalan poraz „Šumadinki“ u Vrbasu

zkk-sumadijaKošarkašice kragujevačke Šumadije pretrpele su pravu rezultatsku katastrofu na gostovanju Vrbas Medeli u 10. kolu Prve lige Srbije. Domaćin je slavio sa ubedljivih 73:43 (22:10, 21:9, 22:11, 8:13) i šestim uzastopnim trijumfom uzbio na drugo mesto prvenstvene tabele.

Kragujevački tim je na ovom gostovanju bio oslabljen neigranjem jedne od najboljih igračica Aleksandre Katić, koja je po svemu sudeći završila epizodu u Šumadiji i karijeru će nastaviti u inostranstvu. Takođe, klub je napustio i trener Darko Jakovljević, pa je ekipu na ovom meču vodio njegov asistent Nenad Milovanović. Ipak, to nikako ne može da bude alibi za poraz od trideset poena razlike.

Od samog starta meča košarkašice Vrbasa su nametnule svoj stil igre, dok su se gošće mučile u napadu, pa je razlika rasla iz minuta u minut. Već na poluvremenu bilo je jasno da će „Šumadinke“ pretrpeti težak poraz, pošto su domaće vodile sa 43:19. Nastavak susreta doneo je konačan potop kragujevačkog tima.

Trener domaćeg tima Dejan Mudreša pružio je priliku svim raspoloživim igračacima. Najistaknutija pojedinka na kraju je bila Miljana Džombeta, koja je ostvarila dabl-dabl učinak od 15 poena i 11 skokova. U poraženoj ekipi dvocifren učinak zabeležele su samo Jelena Ćulafić sa 12 i Jelena Prvulović sa 10 poena.

„Šumadnikama“ je ovo bio šesti poraz u sezoni, a u narednom kolu dočekaće subotički Spartak.