Kragujevčanke ubedljive protiv Beograđanki

Rukometašice Radničkog opravdale su ulogu favorita u susretu sa ekipom Beograda, upisavši ubedljivu pobedu na svom parketu, rezultatom 38:21 (21:9).

Kragujevčanke su u ovu utakmicu ušle veoma motivisano, rešene da dođu do svog trinaestog trijumfa u sezoni.

Već u 7. minutu rukometašice Radničkog imale su prednost od četiri gola (5:1), koju su postepeno uvećavale, sve do maksimalnih 18:5 u 24. minutu.

Strateg kragujevačkog tima Rodoljub Kurandić je u već u finišu prvog poluvremena rešio da pruži šansu mlađim igračicama sa klupe, koje su pruženu šansu iskoristile da se nametnu svom treneru.

Na kraju, domaćin je slavio ubedljivu pobedu sa dvocifrenom razlikom (38:21) i nastavio da grabi ka višem rangu takmičenja.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Ajlin Bjelak sa 9 pogodaka, dok su Teodora Veličković i Ksenija Petrović dodale po 6. Kod gošći prednjačila je kapiten Andrea Savić sa 7 postignutih golova.

Rukometašice Radničkog u narednom kolu očekuje gostovanje ekipi Mladog radnika iz Radinaca, ali je pitanje da li će se zbog koronavirusa ovaj meč uopšte odigrati.

RADNIČKI – BEOGRAD 38:21 (21:9)

„SBB hala “Jezero”.
Sudije: Bojan Jevremović, Vukašin Radosavljević
Sedmerci: Radnički 8 (7), Beograd 6 (3)
Isključenja: Radnički 14 min, Beograd 8 min

RADNIČKI: Nedeljković, Veličković 6, Srećković 1, Bjelak 9, Filipović, Knežević 3, Blagojević 2, Hasanović (12 odbrana, sedmerac), Vlašković 2, Mikić 3, Savić (6 odbrana), K. Petrović 6, Stoiljjković 5, Stojanac, Todorović 1, T. Petrović.

BEOGRAD: Savić 7, Nađ 1, Milosavljević, Da. Petković 3, Dr. Petković 4, Đuran 1, Šindić 1, Janković, Vujičić 1, T. Janković 2, Aleksić, Korać, Todorovski, Mitrovski, Ibrahimov ( 10 odbrana).

Igračica utakmice: Ajlin Bjelak (Radnički)