Rukometaši Radničkog čuvaju lidersku poziciju

Rukometaši Radničkog su pred praznim tribinama „SBB hale Jezero“ pobedili ekipu Jagodine u 14. kolu Super B lige „Istok-Zapad“ – 31:28 (16:13). Kragujevčani su ovom pobedom sačuvali lidersku poziciju na tabeli ispred negotinskog Hajduk Veljka.

Domaćin je do prve značajnije prednosti došao u 6. minutu (5:2), ali su uporni Jagodinci ubrzo konsolidovali redove i prišli na gol „minusa“ (7:6).

Na odmor su Kragujevčani otišli sa zalihom od tri gola (16:13), koju su dodatno uvećali na startu drugog poluvremena (21:16). Ipak, gosti se nisu predavali i serijom od četiri uzastopna pogotka prišli su na 21:20.

Bio je znak da rukometaši Radničkog ubace u petu brzinu. Razbranio se golman Antelj, raspucali su se Medić i Tomić, pa su Šumadinci pet minuta pre kraja utakmice stekli nedostižnih „plus sedam“ (30:23). Gosti su do kraja susreta uspeli samo da ublaže poraz.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Dušan Medić sa 6 i Bojan Tomić sa 5 pogodaka, dok je kod gostiju Mihajlo Stevović postigao  8 golova.

Kragujevčani su trenutno prvi na tabeli sa 22 boda, dva više u odnosu na drugoplasirani Hajduk Veljko, koji, pak, ima utakmicu manje.

Radnički bi u narednom kolu trebao da gostuje Žitorađi, ali je zbog novonastale situacije u zemlji sa koronavirusom nastavak takmičenja pod velikim upitnikom.

RADNIČKI – JAGODINA 31:28 (16:13)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić
Sedmerci: Radnički 5 (5), Jagodina 2 (2)
Isključenja: Radnički 8 min, Jagodina 12 min

RADNIČKI: Antelj (9 odbrana), Stošić 1, Ristić 2, V. Stevanović, Mutavdžić 3, Lekić, Dobrosavljević 3, Medić 6, Kasalović, Knežević 2, M. Stevanović, Stanojev 4, Bogdanović 2, Jovanović (2 odbrane), Tomić 5, Prodanović 3.

JAGODINA: Radisavljević (2 odbrane), Stojanović 4, Veselinović, Jelić 3, Stanojević 5, Božanić, Stevović 8, N. Jovanović 3, Radovanović, Petrović (1 odbrana), M. Jovanović, Gojković (6 odbrana), Avramović 2, Stevanović, Radojević 3.

Igrač utakmice: Dušan Medić (Radnički)